Užijte si výhled z nové rozhledny, kterou se pyšní Velký Javorník v Beskydech!

Užijte si výhled z nové rozhledny, kterou se pyšní Velký Javorník v Beskydech!

Možná, že se k vám zpráva o nové rozhledně, která vyrostla na Velkém Javorníku (918 m) v Moravskoslezských Beskydech, už dostala. Ten správný čas na její návštěvu však přichází právě teď!

Od 15. srpna, kdy byla rozhledna oficiálně otevřena, uběhlo už několik týdnů. Pravdou však je, že vyrazit na 25,9 metrů vysokou dřevěnou věž byl v posledních týdnech trochu očistec. Mohl za to především velký počet zájemců o výhled na hlavní beskydský hřeben.

Když jsem rozhlednu nedávno navštívil ve všední den, tak se to ještě dalo snést, ale o víkendu stojíte skoro na každém ze 102 schodů.

Velký Javorník je oblíbeným místem pro paragliding

Velký zájem ze strany turistů pramenil především z hezkého počasí, které v posledních týdnech panovalo, ale také ze vzhledu rozhledny. Ta podle mě krásně zapadá do beskydského prostředí, o čemž svědčí také ráz celé stavby, který se okolní architekturou řídil a inspiroval. Dalším lákadlem je bezesporu to, že vstup je zdarma.

Nejde však o nic nového, co se týče rozhledny na Velkém Javorníku. Vždyť ta původní tady stála už od roku 1929, ale kvůli havarijnímu stavu byla v roce 1967 stržena.

Přístup

Na Velký Javorník se nejlépe dostanete z Frenštátu pod Radhoštěm a to po zelené nebo modré značce. Túru můžete spojit také s přechodem Veřovických vrchů (z Velkého Javorníku po červené). Další prodloužení výletu je možné po modré značce přes sedlo Pindula (500 m. n. m.) a následné stoupání na známý Radhošť a Pustevny.

Nová, 25,9 metrů vysoká rozhledna

Podle zpráv, které se ke mně donesly, už se situace zlepšila a zájem trochu opadl. Počítám, že s přicházející zimou bude situace kolem návštěvnosti ještě lepšíUsmívající se. Tak neváhejte a vzhůru na vrchol!

Výška: 25,9 metrů

Počet schodů: 102

Období výstavby: září 2012 až červenec 2013

Výška vyhlídkové plošiny: 20,3m (nejvyšší plošina) a 15,3 (nižší vyhlídkový ochoz)

GPS: 49°31’37.293″N, 18°9’40.167″

Náklady: 3,6 mil. Kč

Vstupné: zdarma

S využitím rozhledny2.webzdarma.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: