Už máte nakoupenou veškerou výbavu na prázdniny?

Už máte nakoupenou veškerou výbavu na prázdniny?

Je čas začít přemýšlet nad prázdninovým dobrodružstvím. Plánujete stanout na alpských vrcholech, připravujete expedici do dalekých zemí, chystáte se na vodu nebo přemýšlíte nad cyklo výpravou?

Je životně důležité vybrat si tu správnou výbavu. Ve specializovaných obchodech vám většinou poradí a doporučí ten správný produkt pro vás. Vlastní zkušenosti prodavačů cestovatelů, lezců nebo vysokohorských turistů jsou v ceně Usmívající se.

Co by vám mohlo zpříjemnit život mimo domov?

Vychytávky, to je to správné slovo pro novinky z oblasti cestování a campingu. Příkladem může být třeba karimatka Mammut Light Pump Mat UL, kterou nafouknete pomocí integrované ruční pumpy během velmi krátké chvilky. Jediná svého druhu na trhu. Už nemusíte zběsile foukat ve čtyřech tisících nad mořem. A také vám nezamrzne náústek.

Protiskluzové panely na karimatce Mammut SlideStop zase zaručí, že se ráno probudíte tam, kde jste usínali. Ideální do alpských podmínek, lehká a sbalitelná se silikonovými pruhy. Osvědčená technologie značek Mammut / Ajungilak.

Zcela unikátním je spací pytel Millet Dreamer Composite, kombinující péřové a syntetické plnění. Spodní díl spacáku obsahuje syntetickou izolaci, která lépe odolává vlhku. Vrchní díl je oproti tomu plněn peřím a zaručí maximální tepelný komfort. Ideální kompromis do horských výšin.

Váží „celých“ 910 gramů. O kom je řeč? O péřovém spacáku od tradičního výrobce Rock Empire. Peří je opět na výsluní a péřový spací pytel Hiker Lite je o 0,5 kg lehčí než ten se syntetickou náplní. O velikosti nemluvě.

Na traily do hor, ale i cykloturistiku se hodí lehký stan. Rock Empire Trail pro dvě osoby s váhou 2,2 kilogramů je ten pravý. A jednotlivé tyčky už neřešte, kvalitní duralová konstrukce je totiž v jednom celku. Ptáte se možná na rozměry ve sbaleném stavu – jen 15 x 15 x 43 centimetrů. Jednoduše zabalíte do batohu, nebo naložíte na kolo.

Jeden litr vody za 2,5 minuty uvaříte v kompaktní soupravě Jetboil Flash. Minimální spotřeba plynu a neoprénem izolovaná nádoba integrovaná s vařičem. Ideální do větrného počasí. Stabilitu zajišťuje praktická trojnožka. Vše sbalitelné do nádoby, včetně kartuše. Vařič Jetboil Flash nesmí chybět při vaší výpravě do hor ani pro pohodovou turistiku.

Mercedesem mezi vařiči může být Primus Eta Power EF. Výkon 2000 Wattů. V soupravě nádoba 1,8 l Eta pot, kruhové závětří, víko s cedníkem, plastová miska, piezo zapalování, vysoce výkonný hořák – vše sbalitelné v jedno. Ideální společník pro přežití v divočině. A navíc lze doplnit sadou Multifuel Kit pro kapalná paliva.

A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Vychytávek je spousta a jsou důležitým pomocníkem při vašich výpravách za dobrodružstvím.

Užijte si vaše dobrodružství v pohodě a za každého počasí! Všechny výše zmíněné „vychytávky“ můžete zakoupit v kamenných obchodech a e-shopu HUDYsport.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: