HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Utíkej, Jezi, utíkej! + VIDEO

Utíkej, Jezi, utíkej! + VIDEO

  Světem vytrvalostního běžeckého sportu aktuálně hýbe britský ultrarunner Jeremy „Jez“ Bragg (32), který se rozhodl podniknout zajímavý kousek – přeběhnout Nový Zélend ze severu na jih!

Ostrov snů

Nový Zélend je ostrovem cestovatelských snů, ať se nám to líbí, nebo ne. A pro svoje působení si ho vybral i Brit Jeremy „Jez“ Bragg, dvaatřicetiletý ultrarunner, který má na kontu rovněž mnoho účastí v celosvětově známých běžeckých vytrvalostních závodech, například i v proslulém Ultra-Trail du Mont-Blanc.

Svou pouť odstartoval v prosinci 2012 v krásné datum „12-12-12“ a od té doby se snaží den co den svůj výkon komentovat a zaznamenávat na svém blogu. Je to zcela jistě zajímavé čtení, a pokud vám nedělá anglický jazyk problém, určitě si počtete. Vyhradil si na

Jeremy Bragga čeká údajně přesně 3054 kilometrů dlouhá trasa po nové dálkové turistické stezce Te Araroa, kterou ukrajuje velmi zhruba v průměru okolo 50 až 80 kilometrů denně – některé dny více, jiné méně. Vyhradil si na akci 50 dní. Trasa, kterou si vybral, je už poměrně populární, vede z špičky ostrova na severu až dolů, k cípu na jihu, a existují na ni různé průvodce i odkazy, například oficiální zde.
Během „přesunu“ ze severu na jih však stíhá ještě mnohé další věci – jízdu na kayaku při přejezdu mezi ostrovy, zkoumání mapy, rozhovory s podporujícími lidmi a další a další dobrodružství, které už k tomu všemu okolo nerozlučně patří.

Fikaný nápad!

Propagace expedice proběhla (a probíhá) i velice povedeným plakátem, který obsahuje všechno důležité – náhled trasy, délku trasy, náročnost trasy, použité oblečení a další a další zajímavosti. O tom, že mluvím pravdu, se můžete přesvědčit sami kliknutím na obrázek níže.

Oficiální materiál

Doporučím vám hned dvě věci.

První z nich je prozkoumání soukromého blogu Jeremyho Bragga a pročtení jednotlivých kapitol a dní, které dokumentují sportovní výkon.

Druhým je puštění videa, které přišlo na svět velice nedávno a které pohyb vytrvalostního běžce shrnuje. Videí bude zřejmě více, a tak bedlivě sledujte blog pro aktualizace, ať něco nezmeškáte!

A teď upozornění – protože není snadné neustále průběžně sledovat pohyb běžce a momentálně měl při psaní tohoto článku před koncem své expedice, je možné, že v době, kdy informace čtete, již bude slavit úspěch, doběhnutí do konce!

Běhu zdar!

S využitímneverstopexploring.cz a jezbragg.blogspot.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: