HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Úprk severozápadní stěnou Civetty a dolů pod 24 hodin? + VIDEO

Úprk severozápadní stěnou Civetty a dolů pod 24 hodin? + VIDEO

Rakousko – německá dvojice horských vůdců Jakob Schweighofer a Florian (Flo) Wurm se v srpnu rozhodli přelézt severozápadní stěnu Civetty (3220 m), dotknout se vrcholu a seběhnout zpět k jejich výchozímu bodu (Rifugio Tissi). To vše v jednom dni.

Cesta jejich výstupu se nazývá Chimera Verticale a její délka je 600 metrů. Nejedná se o žádné rekreační lezení. Cesta je ohodnocena za 9- UIAA (viz topo) a Flo tento 35 metrů dlouhý, nejtěžší úsek přelezl stylem on-sight. K tomu museli zvládnout 14 kilometrů trekování a 1000 výškových metrů via ferrat.

Povedlo se jim to?

Paradoxně je nejvíce překvapila a málem dostala „nejsnazší“ část jejich italského dobrodružství, a sice závěrečný sestup lesní pěšinou. Po 20 hodinách tak náročného fyzického výkonu musí být obtížné jít i po rovině, natož běžet lesem s jednou čelovkou! Navíc přišly problémy s orientací a to už musíte mít pořádnou vůli, když vás sráží bloudění lesem.

Klobouk dolů!

https://www.youtube.com/watch?v=JXAMH-pnZ28

S využitím adidas.com.

adidas

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: