Unikátní soutěž Moje první švýcarská 4000 již zná své výherce!

Unikátní soutěž Moje první švýcarská 4000 již zná své výherce!

MojeSvycarsko.com připravilo unikátní soutěž, která probíhala po dobu čtyř měsíců (20. 2. – 20. 6. 2019). Soutěž byla určena především těm, kdo milují hory. Ti, kdo se do soutěže zapojili, měli totiž možnost vyhrát unikátní životní zážitek v podobě výstupu na švýcarskou čtyřtisícovku Breithorn nad Zermattem doprovázeného horským vůdcem z Mammut Alpine School. Soutěž nyní zná své výherce!

Hlavní cenou v soutěži byla pětidenní výprava, která se uskuteční ve dnech 9. – 13. 9. 2019, se zajištěnou leteckou dopravou z Prahy do Švýcarska a zpět, dopravou po Švýcarsku, ubytováním s polopenzí a s programem v Andermattu, který zahrnuje zdolání místní via-ferraty. Vrcholem výpravy pak bude výstup na švýcarskou čtyřtisícovku Breithorn s horským vůdcem z Mammut Alpine School.

Breithorn, který je nazýván švýcarským Broad Peakem, má několik vrcholů, z nichž nejvyšší je Breithorn Occidentale (4165 m n. m.). Přestože ve výstupovém ledovci nejsou téměř žádné trhliny, jištění je nezbytné. Mačky jsou pak nutností kvůli strmějšímu závěru 40–45°, kdy hrozí uklouznutí. První část výstupu bílou ledovcovou plání se klikatí vyšlapaná cesta a vede směrem k sedlu Breithornpass, které zůstává po pravé ruce. Poté se cesta obrátí na jihozápad a na vrchol se stoupá po jihozápadním firnovém svahu. Z vrcholu jsou vidět severním směrem Bernské Alpy s vrcholem Jungfrau, na jihu Gran Paradiso, na západě Mont Blanc a nejblíže pak skalní pyramida Matterhornu.

Na tuto cenu, ke které každý navíc výherce získá roční předplatné magazínu SWISSmag, měli možnost dosáhnout čtyři účastníci. Jak si výherci během své cesty povedou bude možné sledovat na sociálních sítích pod hashtagem #MojeSvycarsko a #inLOVEwithSWITZERLAND.

O výhercích rozhodla pětičlenná odborná porota, která po těžkém rozhodování vybrala následující výherce: Hrbková Klára, Junková Gabriela, Kříž Jan a Ferenc Denis. Jako případné náhradníky porota určila Michalcovou Martinu, Šustrovou Andreu, Marka Jana a Silného Jana.

Ještě před odletem do Švýcarska se všichni výherci setkají na via ferratě Pastýřská stěna v Děčíně, kde se pod vedením Jana Maršíka seznámí s pohybem na stěně a poté jednotlivými cestami stěnu vystoupí.

Dalšími cenami v soutěži byl batoh Mammut Lithium Crest, který vyhrál Samuel Jakub, batoh Mammut Lithium Speed získal Jurek Tomáš a švýcarský nůž Victorinox Huntsman Wood putuje k Tomanové Evě, Vávrovi Jiřímu, Horké Magdaléně a Skavské Lucii.

Všem výhercům srdečně gratulujeme a věříme, že si své výhry užijí!

Související obrázek

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: