UNIKÁTNÍ SALEWA KOLEKCE SELLA – NOVINKY PRO SKIALPINISTY NA SEZÓNU 2022/2023

UNIKÁTNÍ SALEWA KOLEKCE SELLA – NOVINKY PRO SKIALPINISTY NA SEZÓNU 2022/2023

Nová špičková kolekce vybavení pro skialpinisty z dílny značky Salewa přináší parádní kousky. Přesvěčte se sami!

PROČ VZNIKLA KOLEKCE SALEWA SELLA?

Vznikla díky Yannick Boissenotovi (38), který žije v Chamonix na úpatí masivu Mont Blanc (4 807 m). Protože jeho nejoblíbenějším ročním obdobím je zima a je jedním z nejvšestrannějších skialpinistů v Alpách. Tento freeridový profesionál neustále vyhledává nové lajny, směry a posouvá hranice. A pro některé smělé směry používá i padák! Yannick tedy začal spolupracovat s návrhářským týmem Salewa před dvěma lety a pomohl tak vyvinout oblečení, které potřebuje pro svoje projekty. Takže z této spolupráce vzešla nová, unikátní kolekce SELLA, kterou Salewa uvádí na sezónu 2022-23. Jedná se tedy o zcela novou kolekci skialpového vybavení s unikátními řešeními, která poskytuje skialpinistům přesně to, co potřebují ke splnění svých snů a výzev. A Yannick Boissenot byl u toho!

MĚLI BYSTE O KOLEKCI SELLA VĚDĚT

Tato nová kolekce Sella obdržela certifikát Salewa Committed. To znamená, že byla vyrobena pouze za použití ověřených chemikálií, bez fluorovaných uhlovodíků (bez PFC) a podle přísných sociálních norem. Společnost Salewa vyvinula označení udržitelnosti Salewa Committed pro své výjimečně udržitelné produkty, které uživatelům poskytuje přehled o produktech, které mají vysokou ekologickou a sociální odpovědnost. Označení je udělováno pouze produktům, které splňují přísná dodatečná interní kritéria a aby vyhověly zákazníkům, kteří hledají udržitelnější vybavení pro sportovní aktivity.

Dámská a pánská kolekce SALEWA Sella je k dostání od září 2022 online a ve vybraných maloobchodních prodejnách.

BUNDA SELLA DURASTRETCH – FLEXIBILNÍ OCHRANA PROTI VĚTRU A POČASÍ

Bunda Sella Durastretch je vyvinuta tak, aby splňovala specifické požadavky skialpinistů. Tento 390 gramový kousek je odolný proti větru, odpuzuje vodu, je vysoce robustní a odolný proti oděru. Tkanina Durastretch bez PFC poskytuje uživatelům optimální volnost pohybu. Mezi další technické vlastnosti, které dokazují kompetenci designérského týmu Salewa, patří ergonomické, atleticky střižené, ergonomicky tvarované rukávy a speciální konstrukce podpaží, která zajišťuje, že se bunda při stoupání nevyhrnuje. Pro ochranu před větrem a počasím má elastická kapuce vysoký integrovaný límec s měkkou, teplou podšívkou. Inovativní skrytý zip na klínek zaručuje, že kapuce sedí s helmou nebo i bez ní. Všechny produkty v kolekci Sella jsou opatřeny patentovaným systémem Salewa, který umožňuje rychlý přístup k lavinovému vyhledávači a jsou navrženy tak, aby byly vzájemně kompatibilní.

Bunda Sella Durastretch je k dispozici v pánském a dámském modelu ve třech barvách.

HLAVNÍ MATERIÁL: DURASTRETCH DENIM PFC FREE 223 g/m2 (67%PA 21%PL 12%EA), DURASTRETCH BAMBOO PFC FREE 188 g/m2 (66%PA 23%PL 11%EA) TEXTILNÍ
POVRCHOVÁ ÚPRAVA: PFC-DURABLE WATER REPELLENT (DWR)
HMOTNOST: 470 g (50/L) I 390 g (44/38)
DÉLKA ZAD: 72 cm (Muži) I 67.5 cm (Ženy)
FIT: Sportovní střih
VELIKOST: Muži: 46/S – 54/2X I Ženy: 40/34 – 48/42
VÝROBA: Ověřené chemikálie, sociální monitoring, bez PFC

Doporučená cena: 180 eur

SELLA DURASTRETCH KALHOTY – MAXIMÁLNÍ VOLNOST POHYBU, MAXIMÁLNÍ OCHRANA

Lehké kalhoty Sella Durastretch Light Pant váží pouhých 380 gramů. Jsou volbou pro skialpinisty, kteří chtějí kalhoty odolné proti větru a vodě, ale jsou zároveň prodyšné. Rychleschnoucí tkanina zůstává lehká a příjemná při nošení na skialpech, bez ohledu na nadmořskou výšku nebo povětrnostní podmínky. Pro zvýšenou odolnost jsou tyto freeridové kalhoty zesíleny v dolní části nohavice.

HLAVNÍ MATERIÁL: DURASTRETCH DENIM PFC FREE 223 g/m2 (67%PA 21%PL 12%EA) DURASTRETCH BAMBOO PFC FREE 188 g/m2 (66%PA 23%PL 11%EA)
VYZTUŽENÍ: Podšívka: ANTICUT OTTOMAN PFC FREE DWR 282 (90%PA 10%EA)
TEXTILNÍ POVRCHOVÁ ÚPRAVA: BEZ PFC ODOLNÝ VODOODPUZUJÍCÍ (DWR)
HMOTNOST: 380 g (50/L) I 310 g (44/38)
BOČNÍ ŠEV: 108 cm (50/L) I 102 cm (44/38)
FIT: Sportovní střih
VELIKOST: 44/XS – 56/3X (Muži) I 40/34–48/42 (ženy)
VÝROBA: Ověřené chemické látky, sociální monitoring, bez PFC

Doporučená cena: 160 EUR

VESTA SELLA DURASTRETCH – PŘÍDAVNÁ VRSTVA PRO EXTRA TEPLO A POHODLÍ

Sportovně padnoucí vesta Sella Durastretch chrání tělo před nepřízní počasí. Je navržena tak, aby poskytovala pohodlí při teplotách pod bodem mrazu a při dlouhých sjezdech. Podobně jako bunda v této kolekci je vysoký límec integrován do kapuce (dámská verze). Tato vesta je vyrobena z robustní softshellové tkaniny odolné proti oděru a může být také použita jako další střední nebo vnější vrstva. Díky čtyřsměrnému strečovému materiálu nijak neomezuje v pohybu a to ani při svém úzkému střihu. K dispozici jsou dvě boční kapsy na uložení drobností, jako jsou energetické tyčinky, mobilní telefon atd. Elastický lem a systém regulace vesty umožňuje přetažení přes freeridové kalhoty tak, aby se nic nedostalo pod.

HLAVNÍ MATERIÁL: DURASTRETCH BAMBOO PFC FREE 188 g/m2 (66%PA 23%PL 11%EA)
TEXTILNÍ POVRCHOVÁ ÚPRAVA: BEZ PFC TRVANLIVÝ VODOODPUZUJÍCÍ PROSTŘEDEK (DWR)
HMOTNOST: 280 g (50/L) I 260 g (44/38)
DÉLKA ZAD: 72 cm (Muži) I 66 cm (ženy)
FIT: Sportovní střih
VELIKOST: 44/XS – 54/ 2X I 38/32 – 48/42 (ženy)
VÝROBA: Ověřené chemikálie, Sociální monitoring, PFC zdarma

Doporučená cena: 130 eur

BATOH SELLA 26L – PERFEKTNÍ STŘIH, PLNÁ MOBILITA A IDEÁLNÍ VELIKOST

Skialpinisté potřebují batoh bez kompromisů. Batoh Sella 26L je navržen tak, aby vyhovoval jejich potřebám. Perfektně sedí, zaručuje neomezenou svobodu pohybu, má dostatečný obsah pro veškeré vaše skialpové vybavení. Batoh Sella 26L je kompatibilní s hydratačním systémem. Má rychlý boční přístup a nabízí bezpečné připevnění trekingových holí. Kromě standardních funkcí je dodáván také s nástavcem na cepíny, držákem helmy, extra přihrádkami pro sondu a lavinovou lopatu, kapsou na mačky a dvěma možnostmi nástavce na lyže s chytrou magnetickou přezkou. Dvojitý kompresní systém (TCS) lze použít k rychlému a snadnému stlačení přední a boční strany. Přebytečné popruhy lze pro větší bezpečnost zakládat do batohu.

Pro větší pohodlí při nošení těží systém z nenasákavého polstrování z EVA pěny a větrání s 3D kanály. Jeho speciální technologie proudění vzduchu a o 25 procent snížená kontaktní plocha umožňují volné proudění vzduchu, aby zádová část zůstala suchá. Dělené ramenní popruhy a bederní pás také nabízejí extra prodyšnost a pomáhají šetřit hmotnost, aniž by bylo nutné obětovat cokoliv pohodlí.

Batoh Sella je dodáván v pánské verzi 26 litrů v barvách černá a modrá. Dámský model má objem 24 litrů a dodává se v barvách černá a ovesná kaše.

MATERIÁL: Regen Robic recyklovaný nylon 210D ripstop nylon 330D ripstop
NOSNÝ SYSTÉM: Suchý zadní kontakt
ROZMĚRY: 56 x 29 x 17 cm
HMOTNOST: 920 gramů
OBJEM: 26 litrů I dámská verze 24 litrů
DÉLKA TRUPU: 45–53 cm
VÝROBA: Ověřené chemické látky, sociální monitoring, bez PFC

Doporučená cena: 180 eur

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: