Ultra-trail běžkyně se pokouší o Makalu

Ultra-trail běžkyně se pokouší o Makalu

Španělka Núria Picas se chce na chvíli od dlouhých trailů přesunout někam jinam a v následujících týdnech se bude snažit vystoupit na pátou nejvyšší horu světa – Makalu (8463 m). Doprovod jí dělá velezkušený krajan Ferrán Latorre.

Expedice je ještě v plenkách…

Dalo by se říct s nadsázkou, protože Núria přiletěla do Káthmandu teprve v úterý 7. dubna a nejdříve ze všeho musela řešit převzetí a kontrolu všech věcí, které byly poslány dopředu, filmový materiál a „oblíbené“ byrokratické povinnosti. Nicméně v těchto dnech už spolu s Ferránem a rakouskou expedicí, která má stejný cíl, směřují do základního tábora Makalu.

Seznamte se s fenoménem ultra trail runningu – na pár otázek nám odpověděl Anton Krupicka.

Volný čas si Núria v Káthamandu přeci jen udělala, a to kvůli setkání s Lakpa Sherpani, tedy ženou, která stála sedmkrát na vrcholu Everestu a mohla ji tudíž předat spoustu cenných rad.

Núria je členkou týmu BUFF®. Španělská značka se specializuje na výrobu multifunkčních pokrývek hlavy, které můžete přetvořit do nejrůznějších forem podle aktuální potřeby. V současné době probíhá kampaň s názvem „Buff Non flat“, do čehož expedice na Makalu přesně zapadá.

Ferrán Latorre určitě stojí za zmínku

44letý Španěl, Bask chcete-li, už stál na jedenácti osmitisícovkách. Jeho cílem je tedy logicky zkompletovat Korunu Himaláje, ale mimo to se úspěšně pokoušel také o velmi obtížnou Gasherbrum IV (7925 m), a to alpským stylem severozápadním hřebenem (nebyl dosažen hlavní vrchol).

Vystoupit chtějí hodně vousatou cestou

Linie prvovýstupců Lionela Terraye a Jeana Couzyho z roku 1955 by měla být výstupovou cestou pro španělskou dvojici. Dosáhnout základního tábora je v plánu kolem 20. dubna. Poté chce dvojice směřovat svůj výstup k datu kolem 15. května. Do té doby je na pořadu dne řádná aklimatizace.

Průběh expedice můžete sledovat prostřednictvím facebooku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: