Ueli Steck se opět vrací na scénu!

Ueli Steck se opět vrací na scénu!

Potom, co se stalo při Švýcarově expedici zhruba před měsícem, si možná mnozí mysleli, že o sobě Ueli nějaký čas nedá vědět. Jenže on a Jonathan Griffin se vydali do Alp, aby pořádně protáhli nohy.

Ueli a Jonathan se po expedici znovu sešli ve švýcarském městečku Interlaken, kde pracovali na závěrečné části jejich společného filmu. Po pracovních povinnostech nastal čas na trochu zábavy.

Mönch – severní stěna

Objektem jejich zájmu se stala nedaleká čtyřtisícovka Mönch neboli Mnich, která dosahuje výšky 4107 metrů a leží v Bernských Alpách, přesně mezi legendárními horami Eiger (3970 m) a Jungfrau (4158 m).

Jonathan napsal na stránky Ueliho Stecka, že se nejednalo o žádnou horolezeckou výzvu a šlo spíše o to si pořádně „zamakat“ a být u toho na horách. Za jeden den udělali převýšení 3460 metrů a to na pouhých 18 kilometrech.

Je skvělé vidět fotky, na kterých jsou oba horolezci ve svém přirozeném prostředí…

Možná, že jak Ueli Steck, tak Jonathan Griffin si takovýmto „ultra lezeckým pochodem“ čistí hlavu. Ani bych se nedivil, protože to, co se Uelimu přihodilo v C2 na Everestu, musel být velký nápor na psychiku. Doufám, že je oba co nejdříve uvidíme zase ve velkých horách. Nejlépe už příští rok v jihozápadní stěně Everestu.

S využitím uelisteck.ch, theadventureblog.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: