HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Úchvatné hory a jezera v údolí Engadin

Úchvatné hory a jezera v údolí Engadin

Údolí Engadin, jímž protéká řeka Inn, patří k těm nejhezčím v celém Švýcarsku. Naleznete v něm nedotčenou přírodu, malebné vesničky i větší městečka – například proslulý Sv. Mořic.

Přesto, že samotné údolí leží ve velké nadmořské výšce 1800 m, lemují jej vysoké štíty okolních hor.  Část Engadinu leží ve Švýcarském národním parku, který svou ochranou umožňuje návštěvníkům spatřit téměř neporušenou horskou faunu a floru. Voda řeky Inn v těchto oblastech dosahuje neuvěřitelné průzračnosti a rostliny kolem mají tu nejzelenější barvu.

Údolí Engadin se dělí na dvě části, horní Oberengadin a spodní Unterengadin. Zatímco horní část je více rozprostřena do šířky a nabízí se tu prostor pro klidně tekoucí řeku i pro světoznámá střediska St. Moritz, Pontresina a jiné, v dolní části jsou hory semknutější, voda divočejší a cestovní ruch méně zřetelný.

Dolní Engadin

Při cestě z České republiky se nejprve dostanete do dolního Engadinu. Je to klidné, málo navštěvované místo s neporušenou přírodou. Díky hojným alkalickým pramenům, jež obsahují Glauberovu sůl s hojícími účinky, tu vznikla lázeňsko-relaxační oblast, tvořena městečky Scuol, Tarasp a Vulpera.

Lázeňské město Scuol s typickými promenádami a kašnami vyvěrající léčivou minerální vodu je ideální místo pro relaxaci a odpočinek. Jen málo míst nabízí masážní koupel s výhledem na třítisícové vrcholky hor. Začíná tu jeden z nejkrásnějších trekú ve Švýcarsku – Via Engadina, který Vás během 60 km provede slunnou částí údolí Engadinu. Kousek za městem, se sto metrů nad divokou řekou Inn tyčí zámek Tarasp z 11. století, který také stojí za vaši návštěvu.

Vesnice Zernez tvoří vstupní bránu do Švýcarského národního parku, je tedy ideálním výchozím místem pro prozkoumávání této unikátní rezervace s pestrou florou i faunou.

Dolní Engadin je doslova rájem také pro cyklisty. V Suchsu, kousek od Zernezu, začíná velmi zajímavá trasa pro horská kola. Spojuje údolí Engadin s Davosem a je to velmi atraktivní jednodenní výlet, při kterém se podíváte na hranici tří států – Švýcarska, Itálie a Rakouska.

Horní Engadin

Turisticky velmi oblíbená lokalita skýtá neskutečně mnoho možností trávení vašeho volného času, všechny se však točí kolem přírody, která tu je vskutku znamenitá. Nezapomeňte navštívit i malé osady a vesnice, protože místní architektura malebně postavených chalup a baráčků přirozeně zapadá do architektury lesů, kopců i strání a dohromady to stojí za to.

Je tedy samozřejmé, že vše, co musíte udělat, je dostat se ven a užít si přírodu – pěšky přes divoké údolí, na in-line bruslích podél řeky Inn, na koni přes široce otevřené pláně nebo na horském kole po dobrodružných stezkách. Cyklisté i pěší turisté mohou společně využívat horské ozubené lanovky.

Samotné město Sv. Mořic je pastvou pro oči. Zaveze vás sem Rhétská dráha, která právem náleží do kulturního dědictví UNESCO. Jasně modrá jezera, panorama hor a velmi zajímavě a magicky dopadající sluneční světlo vám vyrazí dech.

Tip na cestu:

Švýcarsko bez rámečku 2012Autem je nejrychlejší cesta z Prahy do Engadinu přes RozvadovMnichovInnsbruck nebo Landeck. Je dlouhá 680 km a lze ji zvládnout za necelých 7 hodin
Dopravu na místě mají ubytovaní alespoň na 2 noci ve Sv. Mořici zdarma.

Informace o dalších zajímavostech získáte na www.MojeSvycarsko.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: