Tuk-tukem přes Andy i amazonským pralesem

Tuk-tukem přes Andy i amazonským pralesem

Auto rikša, tuk-tuk, moto taxi a nepochybně spousta dalších názvů označuje dopravní prostředek známý především z jižní Asie. Nejčastěji je konstrukčním základem motorka s krytým prostorem lavice pro dva pasažéry. A překvapivě, v takovémto vozidle lze přejet třeba Andy…

The Adventurists je společnost, která je tak trochu extrémní cestovní kanceláří, trochu organizátorem závodů a trochu nadací podporující charitativní projekty.

Každoročně pořádá známou Mongol rally – závod, který není důležité ani vyhrát, ani dokončit, ale prostě si ho užít. Pravidla jsou jasná – koupit auto s motorem do objemu 1200 cm3 a dojet s ním z Londýna do mongolského Ulánbbátaru. Trasa takřka libovolná, již několikrát účastníci projížděli i přes Českou republiku. Narozdíl od jiných rally navíc zisk ze závodů pořádaných Adventuristem jde následně na charitu.

Dalším podobným projektem je Mototaxi junket. V tuk-tuku účastníci absolvují 3500 kilometrů dlouhou trasu ze severoperuánského města Piura do Svatého údolí nedaleko Cuzca na jihu Peru. V rámci cesty dvakrát přejedou Andy a projedou jihoamerickou džnuglí. Dost tvrdá zkouška pro malé vozítko, které autoři projektu označují zároveň jako „nejhorší dopravní prostředek, který byl kdy vynalezen“ a „nejlepší vozidlo k dobrodružství“.

Že to občas nebude úplně snadná cesta, pravděpodobně čekáte, co vše ale účastníci budou muset překonat nikdo netuší, dokud se to nestane. Malý náhled z poslední cesty Mototaxi junket najdete ve videu níže.

A pro úplnost přidávám sestřih z Mongol rally, kde si jednu z rolí zahrála např. Škoda Fabia.

Zdroj: theadventurists.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: