Tři sóla v Patagonii dokončena. Co bude dál?

Tři sóla v Patagonii dokončena. Co bude dál?

Kanadský horolezec Marc-André Leclerc má na svědomí druhý zimní přelez Torre Egger (2685 m) a první sólo. Jeho osamocená pouť k vrcholu mu zabrala 21 hodin včetně sestupu. Marc-André tak dokončil svůj projekt, v rámci kterého „vysóloval“ tři nejvyšší vrcholy horského celku Cerro Torre v Patagonii.

Domácí úkol splněn

Kanaďan tak doplnil své dva sólo výstupy v této horské skupině, když v únoru 2015 vylezl na Cerro Torre (3128 m) cestou “ The Corkscrew“ a ve stejném roce v říjnu vystoupil na Aguja Standhardt (2700 m) přes „Tomahawk“ (tento výstup nebyl oficiálně klasifikován jako zimní, jelikož zimní sezóna skončila dva dny před dosažením vrcholu).

„Bylo to hodně divoké lezení a jsem rád, že jsem dokončil svůj projekt ve skupině Cerro Torre. I nadále se chci zaměřit na tuto oblast, především na volné přelezy některých klasik a hledání úplně nových linií“, popsal Kanaďan po návratu do El Chaltén.

Co se samotného výstupu na Torre Egger týče, popisoval jej Marc-André takto: „Především závěrečná část byla hodně náročná. Všude bylo nafoukaných spousta nestabilních sněhových bloků, které jsou pro Patagonii typické. Tohle lezení bylo asi vůbec nejdivočejší v celé mé lezecké kariéře, a to i po srovnání s cestami „Tomahawk“ a “ The Corkscrew“.

Vůbec první zimní výstup Torre Egger udělali v roce 2010 Dani Arnold, Thomas Senf a Stefan Siegrist. Sólo výstup už Torre Egger také „zažil“, když se do něj pustil, začátkem tohoto roku, tedy v hlavní sezóně, Colin Haley.

S využitím ukcclimbing.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: