HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Tři důvody, proč se vydat na dovolenou do Černé Hory

Tři důvody, proč se vydat na dovolenou do Černé Hory

Toužíte spojit dovolenou u moře s horskými výšlapy, poznáváním malebné přírody i prohlídkou historických památek? Vše nabízí Černá Hora. Díky své malé rozloze navíc nebudete mít problém všechny zážitky stihnout během jedné dovolené.

Horské masivy s nekonečnými výhledy

O Černé Hoře se tvrdí, že nabízí nejkrásnější výhledy na světě. To je dáno především horskými masivy. Celý stát totiž tvoří pohoří Dinárské hory, které lemuje pobřeží Jaderského moře v délce 700 km. Pohoří se táhne od Černé Hory přes Chorvatsko až k slovinské Lublani.

K největším vrcholům Černé Hory patří Zla KolataDobra Kolata a Rosni Vrh. Všechny vrcholy přesahují nadmořskou výšku 2 500 metrů. Méně náročné horské treky nabízí národní parky Biogradská Gora a Durmitor. První zmíněný park je protkán horskou cyklostezkou, která poskytuje dechberoucí výhledy a cyklisty dovede až k nádhernému Biogradskému jezeru. Naproti tomu Národní park Durmitor skýtá nejhlubší kaňon v Evropě, který se vypíná nad řekou Tara. Jeho hloubka činí 1 330 metrů. Inspiraci pro další přírodní zajímavosti poskytne online průvodce pro Černou Horu.

Pohoří Durmitor v Černé Hoře

Malebné pláže a romantické zátoky

Kromě horské turistiky je Černá Horavyhledávanou destinací pro letní dovolené u moře. Přestože pobřeží se délkou nemůže srovnávat s Chorvatskem, je dlouhé pouze 294 km, nabízí malebné pláže a romantické zátoky lemované útesy. Předností je také nižší počet turistů. Obrovské množství místa poskytuje písečná Velika Plaža, která je dlouhá 13 km. Tamní moře je proslulé vysokým podílem minerálů, jež prospívají pohybovému ústrojí.

Mezi vyhlášené černohorské pláže patří lokality u letoviska Budva a Bečiči. Písečné pláže jsou vybaveny lehátky i slunečníky a nabízí řadu vodních sportů včetně veškerých služeb spojených s bezstarostnou dovolenou. Příznivci soukromí ocení malebné zátoky v okolí města Ulcinj. A pro ženy, které chtějí dozlatova opálit celé své tělo, a přitom se nebát nevybíravých pohledů mužů, je vhodná nudistická Ženska plaža v městečku Struga. Pláž je určena pouze ženám. U jejího pobřeží navíc vyvěrá minerální pramen, který údajně napomáhá léčbě neplodnosti. Ať už preferujete soukromí nebo rušnější destinace, jistě nebudete mít problém vyhledat zájezd přesně podle vašich představ.

Budva – oblíbené přímořské letovisko v Černé Hoře.

Historické památky v zátoce Boka Kotorska

Oddech od letního slunění a horských výšlapů, stejně jako příjemné ochlazení poskytne poznávání historických památek. Černá Hora totiž skýtá velké množství středověkých staveb. Mezi nejkrásnější patří středověké centrum v městečku Kotor v romantickém zálivu Boka Kotorska. Centrum je zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nad městem se vypíná zřícenina pevnosti sv. Jana, která nabízí úchvatné výhledy na město i samotnou zátoku. Ostatně zátoka Boka Kotorska je lemována jedinečnými kamennými kostely i pozůstatky vojenských pevností.

Městečko Kotor ukrývá množství historických staveb, Černá Hora.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: