Tréninková inspirace pro (ne)začínající lezce+ VIDEO

Tréninková inspirace pro (ne)začínající lezce+ VIDEO

Před časem jsme zveřejnili několik videí s tématikou „lezení a trénink“. Někteří z vás se hlásili o bonus. Nedávno jsem narazil na pěkné video se zaměřením na lezecký trénink a vzpomněl jsem si na vás.

Hlavní postavou videa je italský lezec Michele Caminati (28). Pokud byste chtěli zvládat to, co on asi už byste nějaký ten pátek museli navštěvovat lezeckou stěnu a ještě na sobě makat i mimo ni! Leze už od svých třinácti let, ale věřím, že se mezi vámi najdou i borci, kteří takové věci skutečně zvládají.

Michele je italský boulderingový šampion za rok 2008 a jeho momentální maximum je 8B+ (třetí nejvyšší ohodnocení v boulderingu). Původně začínal s volejbalem, ale s výškou 180 centimetrů a momentální váhou 63 kilogramů (my osmdesáti kiloví už asi víme, kde je jedna z chyb) by asi moc neprorazil a tak je dobře, že se rozhodl pro lezení.

Teď už vás nechám se inspirovat, a pokud nelezete nebo jste na tom stejně bídně jako já Smějící se, tak si aspoň vychutnejte dobrou hudbu a pěkné záběry.

Ještě přidám tréninkové video jednoho z nejlepších lezců současnosti Nora Magnuse Midtbøa (24). Teď asi budu vypadat jako redaktor Blesku, ale třeba to některé z vás bude zajímat. Pokud jste se chystali, že sbalíte Sashu DiGiulian, tak teď to asi nepůjde. Magnus je její přítel. I když to se asi nevylučujeSmějící se.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: