TOP 7 nejlepších treků v Mexiku

TOP 7 nejlepších treků v Mexiku

Na dovolenou do Mexika za trekováním? Od trekování na vulkány, přes pobřežní procházky nebo několika denních trecích v kaňonech, v Mexiku si opravdu vybere každý. Připravili jsme si pro vás výčet těch nejlepších míst na aktivní dovolenou v Mexiku.

Asi ne každý má Mexiko spojené s horskými aktivitami. Ovšem věřte, že Mexiko je doslova ráj pro pěší turistiku díky hornatému terénu, který se pak stává vhodným útočištěm před jinak velmi horkému počasí v zemi. Nejlepší čas na turistiku je určitě v období sucha, které začíná od října a pokračuje až do května. Takže pro všechny, kteří plánují cestu do Mexika, nezapomeňte trekové vybavení s sebou! Kam za aktivní dovolenou v Mexiku?

1.  The Copper Canyon

Copper Canyon se ve skutečnosti skládá ze šesti různých kaňonů, které jsou dohromady spojené jednou z nejlepších trekových stezek v zemi. Během cesty se vám mimo pohledů na ohromnou scenérii a pravou mexickou divočinu také nabídne pohled na památky domorodých kultur. A aby toho nebylo málo, tak na samém dně koryta kaňonu se můžete zkusit vykoupat v přírodních termálních pramenech. Není se pak čemu divit, že Lonely Planet zařadil tuto stezku mezi ty nejlepší na světě. Pokud budete chtít jít celý tento trek, pak si na to připravte 5 dní. Je ovšem možné jít jen některé úseky.

TIP: Pokud se vám nebude chtít jít 5 dnů pěšky, pak je další volbou jízda vlakem. Skrze kaňon vede vlaková trať, kde během 4 hodinové cesty se vám naskytnou nezapomenutelné  výhledy.

Copper Canyon, Mexiko
Copper Canyon, Mexiko

2.  Desierto De Los Leones

V tomto národním parku, který v překladu doslova znamená Poušť lvů, se nachází množství stezek různých náročností a délek. Pro ty, kteří si chtějí dát opravdu do těla, je zde možný výstup na nejvyšší vrchol národního parku Cerro San Miguel tyčící se do výšky 3779 m. Nečekejte, že cestu na vrchol ovšem nepůjdete sami. Celá oblast je hodně populární i mezi místními a tak na stezce budete míjet celé rodiny, horské cyklisty a jiné trekaře.

Desierto De Los Leones, Mexico
Desierto De Los Leones, Mexico

3.  Paso de Cortés

Přesto že se na stranách tyčí druhá a třetí nejvyšší hory Mexika, Popocatépetl a Iztaccíhuatl, výstup do sedla mezi nimi – Paso de Cortés je překvapivě docela lehce proveditelný, a to dokonce jako jednodenní výlet z Mexico City. Toto místo navíc nabízí jedny z nejúžasnějších výhledů na sopky v celé zemi. Podle pověr to bylo právě zde, kde španělský dobyvatel Hernan Cortes nejprve spatřil aztécké město Tenochtitlán.

Trek na vrchol a zpátky je dlouhý 19.3 km a trvá mezi 6-8 hodinami v závisloti na vaší fyzičce a schopnosti odolat stovkám fotografických příležitostí. Vstupné do parku je kolem $2. Pokud se rozhodnete kempovat přes noc (velice doporučujeme, pokud máte zrovna čas), pak je tam malý příplatek.

Paso de Cortés mezi vulkány Iztaccíhuatl a Popocatépetl, Mexiko
Paso de Cortés mezi vulkány Iztaccíhuatl a Popocatépetl, Mexiko

4. Cumbres del Ajusco

Další skvělá možnost pro ty, co chtějí vyrazit na den do přírody z hlavního města Mexico City. Ajusco je ideální pro odpočinkové treky, jízdu na horském kole, camping, lezení po skalách a také jízdě na koni. I když je Ajusco kousek od metropole, je až neuvěřitelně pestré svými trekovými stezkami a krásnou přírodou. Dostane se vám zde navíc i panoramatickým výhledům nejen na hlavní město ale i vulkány kolem údolí. Většina návštěvníků vyráží na trek Cerro Ajusco, který vede na sopku s lávovou kupolí tyčící se do výšky skoro 4000 m. Celý trek trvá kolem 5 hodin a zvládne ho každý aktivní turista.

TIP: Díky blízkosti hlavního města je toto místo velmi často navštěvované. Proto vyrazte brzy ráno, čímž se vyhnete nejen množství turistů, ale také smogu ničícího výhledy na město.

Cumbres del Ajusco, Mexiko
Cumbres del Ajusco, Mexiko

5.  Tepozteco

Když už budete na dovolené v Mexiku, tak by to chtělo vidět nějakou aztéckou pyramidu. Na jednu takovou si zde dokonce můžete i vylézt. Ohromné výhledy do krajiny se vám naskytnou při výstupu na pyramidu Tepozteco, která se nachází na vrcholku kopce v Morelos. Strmá stezka nahoru je kombinací přírodních kamenů a uměle vytvořených schodů dlouhá 2.3 km. Jak rychle výstup bude trvat záleží na vaší fyzické zdatnosti, ovšem počítejte s 1-2 hodinami. I když je výstup poměrně náročný, za ty výhledy do krajiny to opravdu stojí. Cestou budete míjet archeologická naleziště a také vytasený glyfy do skály. S sebou si určitě vezměte dostatek vody a doporučujeme vyrazit kolem 9 ráno hned, jak se park otevře, abyste minuli větší množství turistů.

Aztécká pyramida Tepozteco, Mexiko
Aztécká pyramida Tepozteco, Mexiko

6.  Boca de Tomatlan

Kdo říká, že se musí trekovat jen po horách. Pokud budete mít v plánu navštívit tuto krásnou oblast jižně od Puerto Vallarta, pak byste si neměli nechat ujít tento oblíbený trek skrz místní džungli podél pobřeží. Celý výlet si tak můžete zpříjemnit odpočinkem na několika opuštěných plážích, kde si můžete zkusit šnorchlování, potápění a nebo si jen tak posedět v plážové restauraci nad dobrým jídlem a sklenkou cerveza. Celý trek je dlouhý kolem 8 km a díky malém převýšení o necelých 250 m je vhodný pro všechny milovníky přírody.

Džungle, Mexiko
Džungle, Mexiko

7.  Iztaccihuatl

Perlička na závěr v podobě treku na třetí nejvyšší horu Mexika. Tento 13.4 km dlouhý trek nacházející se nedaleko Amecameca je relativně populární hlavně díky svém poloze nedaleko hlavního města a možností spatřit divoká zvířata. Tato cesta je především vhodná k trekování, ale i pro trailové běžce nebo na kemping. Výhodou treku je, že je zpřístupněn celoročně. S převýšením 1387 m se tento trek řadí do velmi náročné kategorie. Cesta tam a zpátky se dá zvládnout za 12-14 hodin.

Pozor! Pouze pro opravdu zkušené trekové nadšence. Poměrně dlouhá doba během treku je strávená v opravdu vysoké nadmořské výšce a tak je možné, že se naskytnou problémy s dýcháním. Všeobecně se doporučuje jít s místním průvodcem (část treku vede přes ledovec) a trek si rozdělit na 2 dny s přenocováním cestou.

Výstup na Iztaccihuatl, Mexiko
Výstup na Iztaccihuatl, Mexiko

TIP: Vydejte se na zájezd do Mexika a poznejte místní přírodu, parky a vodopády s českým průvodcem. 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: