Tomáš Binter a Monika Jakubcová akademickými mistry ČR

Tomáš Binter a Monika Jakubcová akademickými mistry ČR

V lezeckém centru Vertikon Singing Rock ve Zlíně se ve středu rozdělily tituly akademických mistrů ČR v lezení na obtížnost. Mezi muži první místo získal Tomáš Binter z Rafiki teamu závodící za Západočeskou univerzitu. Akademickou mistryní ČR se stala Slovenka Monika Jakubcová.

Novopečený akademický mistr ČR, který se tak vylepšil svou loňskou stříbrnou pozici, jel do Zlína plný sebevědomí: „Bojuju už pouze se sebou, když neudělám chyby, nemůžu prohrát. Pokud zrovna nedorazí Adam,“ doplnil Tomáš Binter důležitou podmínku na nepřítomnost dlouhodobě nejlepšího českého lezce Adama Ondry.

Ve Zlíně závod pojali poctivě a zúročili zkušenosti z minulých velkých závodů, které se tam konaly. Pořadatele chválí i vítěz, i když připouští, že z části mu pomohla slabší účast, pravděpodobně kvůli termínu ve zkouškovém období: „Cesty pěkné, příjemné zázemí, všechno fajn, i závodní atmosféra byla důstojná, vzdor slabší účasti, než se možná očekávalo.“

Tomáš Binter vedl již po kvalifikaci, jako jediný topoval obě cesty a postoupil tak z prvního místa. Se svým výkonem ve finále ale příliš spokojen nebyl: „Finále se mi nelezlo hezky, po cestě jsem slyšel komentátora hlásit odhadovanou obtížnost 8a+/b, což jsem věděl, že bych měl vylézt. Ale zrovna moc snadno mi to nešlo – obzvlášť v lehčích krocích jsem si to zkomplikoval, a tak asi pět kroků od topu jsem spadl. Na vítězství to stačilo s přehledem, nicméně já zas až tak spokojený nejsem.“ Na druhém místě se umístil Jiří Romanovský, bronzovou akademickou medaili získal Dominik Uher.

Ženy lezly jedinou kvalifikační cestu a jako jediná ji topovala slovenská účastnice závodu Monika Jakubcová, své první místo pak obhájila i ve finále. Stříbro brala Inka Matoušková, třetí se umístila Alžběta Vlachynská.

Výsledky finále – muži

  1. Tomáš Binter; Rafiki, ČEVAK; 78
  2. Jiří Romanovský; HO Vítkovice, Direct Alpine; 70
  3. Dominik Uher; HK Orlová, HO Broumov; 56+

Výsledky finále – ženy

  1. Monika Jakubcová; Aupark team; 70+
  2. Inka Matoušková; INK, Heartbeat, Midori; 58+
  3. Alžběta Vlachynská; 52

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: