Tipy pro rok 2011 z veletrhu Sport Life

Tipy pro rok 2011 z veletrhu Sport Life

Podrobnější reportáže z outdoorových veletrhů jsme letos zkusili připravit až na přelom sezóny jako inspiraci a tip pro rok 2011. Na každém veletrhu se objeví nějaké zajímavosti, ale vždy je třeba upozorňovat, že zmíněné výrobky se objeví až v další sezóně. V následujícím přehledu se můžete podívat na tipy z říjnového veletrhu Sport Life s tím, že některé z nich už mohou být i v letošní vánoční nabídce…

Na každém veletrhu se objeví zajímavé výrobky, které stojí za pozornost. Při přípravě reportáží z veletrhů ale musíme vždy upozorňovat, že zmíněné výrobky se objeví až v další sezóně. Proto jsme letos zkusili reportáže připravit až na přelom sezóny. V následujícím přehledu se můžete podívat na tipy z říjnového veletrhu Sport Life s tím, že některé z nich už mohou být i v letošní vánoční nabídce.

Brněnský veletrh Sport Life zůstal v českém outdoorovém kalendáři nejvýraznějším prostorem pro prezentaci novinek pro tuzemský trh. Dopředu posunutý říjnový termín 7. – 10. 10. se pro rok 2010 ukázal jako vhodný s ohledem na počasí, přijatelný pro návštěvníky, ale nevhodný z hlediska vystavovatelů. Podle posledních zpráv se Sport Life vrátí k listopadovému termínu.

Postřehy z veletrhu jsme seřadili abecedně podle značek nebo podle nejvýznamnějšího produktu, jak jsou čtenáři u našich reportáží z veletrhů zvyklí. Zastoupených značek a stánků českých výrobců bylo v Brně samozřejmě mnohem víc – v našem seznamu jsou především výrobky a značky, které nás zaujaly, a pokusili jsme se zařadit i trendy, kterých jsme si všimli.

Hodně se nám líbil ferratový batoh Skylotec 27.0 Bag který má vtipně integrovaný úvazek jehož nasazení nebo naopak odstrojení bez toho abyste sundali batoh ze zad je otázkou maximálně několika desítek sekund. Ostatně přesvědčte se na našem videu:

Z kolekce spodního prádla norské značky Aclima se nám líbilo triko z kolekce WoolNet ze 120g novozélandského merino úpletu (91% merino, 7% PAD, 2% elastan). Triko je kombinací standardního a síťovaného úpletu a získalo ocenění Overall Winter Summer 2011 od sdružení Scandinavian Outdoor Group (SOG).

Tolik naše outdoorové poznámky z veletrhu Sport Life 2010. Na veletrhu bylo samozřejmě možné najít i další outdoorové, zimní nebo lezecké vybavení a ačkoliv jsme pilně pátrali, nestihli jsme pochopitelně objevit všechny zajímavosti. Přesto doufáme, že v našem výčtu si každý může pro sebe něco zajímavého vybrat.

© Svět outdooru, prosinec 2010, redakční tým: Petr Macháček, Jan Hotmar, Martina Kalousová a Jiří Červinka, foto autoři a Míra Bachtík

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz!Napište nám.

Zkušenosti čtenářů

milan vymyslický

Navštívil som tento rok Sportlife a bol som sklamaný absenciou našich tj.slovenských outdoorových firiem ako je napr.Treksport, Zajo, Slavosport a pod.Na akom základe tieto firmy by sa mohli zúčastňovať? Je to na tom, či sa sami prihlásia, alebo sa posielajú nejaké pozvánky?

redakce SO

Ucast slovenskych (i vsech ostatnich) firem je ciste na vystavovatelich, tedy hlavne na tom, jestli je cena za vystavovani vyvazena nejakym prinosem. Nejdulezitejsi je asi prichod prodejcu (objednavky), pak zajem verejnosti (povedomi o firme), nekteri vystavovatele pocitaji i s primym prodejem vyrobku. Ze strany veletrhu je kazdy solidni vystavovatel urcite vrele vitan bez ohledu na statni prislusnost.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: