Tipy na výlety do míst, kde si užijete města i přírody

Tipy na výlety do míst, kde si užijete města i přírody

Rádi si vyrazíte na výšlap, ale zároveň si rádi dopřejete komfort, který nabízí město? Existuje mnoho lokalit, které vám umožní přespávat v pohodlí příjemného apartmánu či hotelu a přitom trávit den v nádherné přírodě anebo prostě jeden den celý ve městě strávit. Přinášíme několik tipů.

Slovinsko: Vše je na dosah ruky

Země, která vám nabídne doslova vše, co si přejete, v dojezdové vzdálenosti, to je Slovinsko. Jde o zemi, která i přes svou menší rozlohu dokáže nabídnout typické evropské město, velehory i moře. Ubytovat se můžete přímo v hlavním městě, Lublani, ze které to není ani hodinu autem třeba k ikonickému jezeru Bled, nebo k národnímu parku Triglav. Kromě příjemného dne v Lublani se, jak již bylo zmíněno, můžete vydat i k moři. Jestli zůstanete ve Slovinsku, nebo přejedete hranice a vydáte se za plážemi do Chorvatska či Itálie, už je jen na vás. V každém případě půjde opět o cestu kolem jedné až dvou hodin.

Zajímavá místa nabídne i Česká republika

Také Praha je městem, ze kterého se lze vydat za přírodou. Ubytujete-li se v západní části města, budete mít na dosah ruky Přírodní park Šárka – Lysolaje, o něco dále se pak můžete vydat na Křivoklátsko nebo do Českého krasu. Možnosti, jak strávit den v Praze, jsou pak prakticky neomezené. Můžete objevovat kavárny, restaurace, památky a skryté uličky. Nebo si užít jednu z mnoha atrakcí: například absolvovat na střelnici přípravný kurz na zbrojní průkaz a vyzkoušet si tak mnoho různých zbraní.

Zmínit ale musíme i Liberec, který je svou unikátní polohou pod horami proslulý. Z luxusního hotelu se zde můžete vydat rovnou na výšlap, nebo v zimě na lyže. Z východní části republiky zmiňme Ostravu, ze které se do hodiny dostanete autem do Beskyd. Ostrava přitom nabízí spoustu památek, atrakcí i kaváren a restaurací.

V Rakousku vsaďte na Salcburk či Innsbruck

Nezaměnitelnou atmosféru mají města, která leží na kraji nebo dokonce uprostřed vysokých hor. I z centra města tak můžete dohlédnout na vysoké zasněžené kopce, na které můžete přes den vyrážet. Nejlepším příkladem takového města je rakouský Innsbruck, podobně úchvatný ale umí být i Salzburg. Obě města jsou navíc i z Česka poměrně dobře dostupná, a tak není důvod se jejich směrem nevydat, pokud právě kombinace města a vysokých hor je přesně to, co hledáte.

Můžete se vydat za oceán?

Chcete-li vyrazit trochu dále, mnoho úžasných měst s výhledem na hory najdete i na jiných kontinentech. Za návštěvu rozhodně stojí kanadský Vancouver nebo americké Salt Lake City. Zmínit můžeme i japonské Tokio, ze kterého lze spatřit Fudži, nejvyšší horu Japonska.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: