Timex Expedition Compass

Timex Expedition Compass

Už na předvánočním trhu se objevila nabídka digitálních hodinek Timex s funkcí elektronického kompasu. Přestože mají také samozřejmě i všechny funkce „normálních“ hodinek jako jsou stopky, časovač, buzení apod., mě nejvíc zaujala funkce a praktická použitelnost takto řešeného kompasu …

Co jsem tedy už prakticky vyzkoušel:

Zkušenosti čtenářů

Michal Tulacek

Podle me to kolecko supluje jednu z pameti na azimut. Ja to tak alespon pro radioorientaku pouzivam…

b.trnkocy

provozuji tyto hodinky asi 1 mesic k plne spokojenosti. Prestoze na outdoor pouzivam prakticky porad GPS (nemapovy Garmin II+) povazuji pritomnost kompasu s dostacujici presnosti za vyznamnou pomoc. Uvital bych snad vetsi Count Down nez je 90 minut, je to vsak zanedbatelny nedostatek. Vodotesnost pri beznem plavani a snorchlovani zatim nemam vyzkousenou. Vyborny je otocny krouzek se znacenim svetovych stran a zaroven s numerickym oznacenim azimutu. Fast Wrap „reminek“ na suchy zip je prijemny i pri extremnim horku. Holograficke podlozeni displaye zajistuje vybornou citelnost displeye se snadno citelnymi znaky. Pri pouzivani mobilu potrebuji bryle, tady si vystacim i bez nich. Zaver: velice jsem spokojen.

pjotr ciosk

hodinky uz mam nejaky patek a krom vymeny baterii nepotrebovaly jinou peci. a z toho prameni muj problem. manual uz nenavratne zmizel a po minule vymene baterii uz nejak nejsem schopen se rozpomenout, jak se kalibruje kompas. je mozne mi pomoct?

Martin

Dobrý den, mám stejný problém jako autor:pjotr ciosk. Při poslední výměně baterie jsem zjistil, že nemám manuál a nemohu nastavit kompas. Mohl by mi s tím někdo pomoci?

Děkuji

macek klacek

Tyto hodinky mi vydržely 15let vodotěsné s použitím asi 6 řemínků. Nyní po poškození těsnění pod knoflíkem již vodotěsné nejsou, ale stále fungují dobře.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: