Thule – na kole do práce snadno a rychle… a s úsměvěm

Thule – na kole do práce snadno a rychle… a s úsměvěm

Barva jeřabin ohlásila konec prázdnin, příroda se začíná krásně zabarvovat, městský ruch se po prázdninách začíná vracet. Žáci a studenti si musí opět zvykat na rutinu školního roku. Ranní mlhy a občasný déšť nás donutí tu a tam vystoupit z komfortní zóny. Se správným vybavením to nakonec může být zábava.

Dojíždění na kole

Místo světla vás ráno vzbudí budík, rychlá káva a honem do práce nebo do školy. Začít den na čerstvém vzduchu je rozhodně dobrým způsobem jak zvýšit každodenní produktivitu. Pro některé z nás se rychlý moderní způsob života mohl smrsknout do přemísťování se mezi vyhřátými místy (domov–dopravní prostředek–práce/škola). Možná jsme už i trochu zapomněli, že počasí nemusí být vždy vlídné.

Trávení času venku je skvělým způsobem jak posilovat imunitu těla. Otužování je také moderním způsobem jak si (opět) udržovat zdravý životní styl. Ranním dojížděním na kole tak spojíme potřebné s užitelným. 

Využitím vlastní energie pro dopravu do zaměstnání velmi šetříte životní prostředí. Provoz ve městech je často velmi hustý a rozhodně neposkytuje potřebnou ranní pohodu. Přidáme-li k tomu stále rostoucí náklady na pohonné hmoty (pojištění automobilu), dostává dojíždění úplně nový rozměr.

Sednout ráno na kolo není nic složitého, určité věci byste ale na paměti měli mít.

Oblečení

Pro jízdu na kole je možné volit libovolné oblečení, je třeba počítat s možností nepřízně počasí a přibalit si nepromokavou bundu a kalhoty. Pokud máte volné nohavice, hrozí jejich ušpinění/poškození od řetězu. Na stažení kolem kotníku poslouží reflexní pásek. Helma by měla být samozřejmým bezpečnostním doplňkem každého cyklisty, stejně jako reflexní prvky vhodné pro lepší viditelnost cyklisty ve zhoršeném počasí.

Uložení pracovního vybavení

Mnoho z nás s sebou do práce nebo do školy vozí notebook. I při dojíždění na kole je třeba tento pracovní nástroj udržet v bezpečí. Řešením, které využijete nejen na kole, je odolný batoh, do kterého všechny potřebné věci uložíte. Vnitřní uspořádání batohu je velmi důležité. Každá věc potřebuje vlastní místo, na kterém ji vždy bezpečně najdete. Síťované kapsy umožňují rychle zkontrolovat obsah. Vnější kapsy na zip ukryjí věci, které potřebujete mít při ruce. Vnější pružná kapsa na lahev s vodou je samozřejmostí. Pracovní batoh se dnes stal také módním doplňkem, paleta dostupných barev je opravdu pestrá. Variantou určenou přímo pro dojíždění na kole je batoh Paramount Commuter. Při zhoršeném počasí oceníte jeho nepromokavé chráněné zipy (pro velký liják je součástí balení pláštěnka) stejně jako reflexní prvky viditelné ze všech úhlů.

Thule Paramount batoh na notebook odolný vůči povětrnostním vlivům vybavený bezpečnými přístupovými body pro moderní dojíždění.
Thule Paramount batoh na notebook odolný vůči povětrnostním vlivům vybavený bezpečnými přístupovými body pro moderní dojíždění.

V nepříznivém počasí můžete své kolo vybavit nepromokavými postranními brašnami s krytím IPX4. Brašny jsou vybaveny vyztuženou kapsou na notebook nebo tablet, stejně jako popruhem pro snadné přenášení. Při výjezdu do kopce rozhodně přijde vhod, že se vaše záda nepotí pod batohem.

Při výběru zavazadla bychom neměli zapomínat na ekologickou stopu výrobku. Řada výrobků společnosti Thule je vyrobena ze 100% recyklovaných materiálů s certifikací bluesign. Thule Tact je produktová řada s certifikací bluesign uzpůsobená pro využití ve městě. Nabízí řadu chytrých řešení, která chrání zavazadla před krádeží (ramenní popruhy lze ovinout kolem objektů, skryté zipy, skrytá kapsa s přístupu ze zad batohu).

Vysoká odolnost výrobků umožňuje delší dobu používání a není třeba tak časté obměny. Některé batohy jsou vyrobeny i ze 100% recyklovaných materiálů.

Prostorný batoh s certifikací bluesign®, vyrobený z recyklovaných materiálů, s ochrannou přihrádkou na notebook, několika organizačními kapsami a prvky proti krádeži – díky tomu bude váš batoh během denních aktivit v bezpečí.
Prostorný batoh s certifikací bluesign®, vyrobený z recyklovaných materiálů, s ochrannou přihrádkou na notebook, několika organizačními kapsami a prvky proti krádeži – díky tomu bude váš batoh během denních aktivit v bezpečí.

Dojíždění s dětmi

Dětem je třeba ukazovat svět kolem nás nehledě na počasí. Voda cákající na vozík s integrovanou pláštěnkou může být pro malého cestovatele velkým zážitkem. Pro vás to je další chvíle, kterou můžete trávit se svojí rodinou. Vozík Thule Courier se dá následně přestavět do módu vhodného pro převoz nákladu nebo např. pro cestování se psem.

Další možností pro jízdu s dětmi jsou sedačky, které se do města skvěle hodí. Jsou velmi lehké, absorbují drncání a lépe se s nimi dá vyhnout lidem ve srovnání s vozíkem. Zadní cyklosedačky se montují na nosič nebo rám kola, přední se připevní na představec řídítek. S vhodný řešením pro vaše podmínky vám ochotně pomůže zákaznický servis Thule na webu nebo můžete kontaktovat nejbližšího prodejce

Do vozíku za kolo Thule Courier můžete naložit své potomky i výbavu a vyrazit kamkoli – bezpečný a pohodlný vozík pojme i dvě děti.
Do vozíku za kolo Thule Courier můžete naložit své potomky i výbavu a vyrazit kamkoli – bezpečný a pohodlný vozík pojme i dvě děti.
thule logo

Od roku 1942 urazila švédská společnost Thule dlouhou cestu. Prvním představeným výrobkem byl nosič lyží na střechu automobilu. Následovaly střešní nosiče, boxy na střechu, nosiče kol… Thule ale nejsou jenom nosiče vybavení a úložné prostory. Společnost se zaměřuje na vývoj odolných, chytře řešených a udržitelných výrobků pro aktivní život. 

Ať už jste zapálení pro jakoukoli věc. Kamkoli míříte, cokoli berete s sebou.

Bring your board, Bring your bike, Bring your skis, Bring your gear, Bring your kids, Bring your love, Bring your dreams, Bring your passion, Bring your life.

Zvýšená viditelnost a spolehlivá ochrana proti dešti pro vaše cenné vybavení, kompatibilní s prakticky jakýmkoli batohem na notebook.Taška přes rameno Thule Aion je moderní brašna přes rameno nebo přes tělo, díky které máte všechny cennosti hezky po ruce.Lehká a stylová dětská cyklosedačka k montáži nad přední kolo s důmyslně řešenou konstrukcí navržená pro každodenní cesty po městě.
Thule Paramount rain cover silverThule AionThule Yepp Nexxt Mini
Zvýšená viditelnost a spolehlivá ochrana proti dešti pro vaše cenné vybavení, kompatibilní s prakticky jakýmkoli batohem na notebook.Taška přes rameno Thule Aion je moderní brašna přes rameno nebo přes tělo, díky které máte všechny cennosti hezky po ruce.Lehká a stylová dětská cyklosedačka k montáži nad přední kolo s důmyslně řešenou konstrukcí navržená pro každodenní cesty po městě.
Cena od: 770 KčCena: 1 299 Kč Cena od: 3 290 Kč

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: