THULE ARCOS: nový přepravní box za auto

THULE ARCOS: nový přepravní box za auto

Lyže, kolo, kemping, cestování… Co mají společného kromě toho, že nás tolik baví? No přece množství nejrůznějšího příslušenství a vybavení! Kdo ještě nezažil klasický tetris při nakládání věcí do auta, ten jako by nebyl. Pro tyto situace je tu však jeden praktický pomocník, a sice zadní přepravní box umístěný na tažném zařízení auta. Možná, že při příštím balení na dovolenou vytáhne trn z paty právě vám…

Úložných prostorů není nikdy dost

„Tohle všechno si bereš s sebou? Víš, že to auto není nafukovací!“ Kolikrát už jsme jen tato slova slyšeli nebo si je v duchu nad hromadou zavazadel sami říkali? A co teprve, když si na cesty „přibalíme“ ještě rodinu, pár přátel nebo zvířecího mazlíčka? 

Ani v takovém případě není nutné slevovat z komfortu, vzdávat se dobrodružných plánů nebo se uchylovat k přílišnému minimalizmu. Řešením může být extra úložný prostor v podobě šikovně umístěného přepravního boxu v prémiové kvalitě.

Šup s tím na střechu! Anebo ne? 

Přepravní box na tažné zařízení představuje alternativu pro široce využívané střešní boxy. Bude se vám hodit v případě, že si na střechu nepřejete nic montovat, nebo na ní převážíte jiné vybavení – např. lyže, nosič na kola či kajak, nebo rovnou střešní stan. 

Je vhodný také pro automobily, jejichž konstrukce montáž střešního boxu neumožňuje. Patří mezi ně např. některé typy elektromobilů. Jedinou podmínkou – jak už sama definice napovídá – je tažné zařízení, na které váš box připevníte.

Samotná montáž přepravního boxu na tažné zařízení je poměrně jednoduchá záležitost a obejde se bez nářadí. Zařízení přitom drží na svém místě spolehlivě a bezpečně. Stejně snadná je i následná demontáž a skladování.

Jednoduchost a elegance

Dnešní trh nabízí širokou škálu zadních přepravních boxů. Model Thule Arcos vyniká nejen elegantním designem, ale také kvalitním zpracováním a důmyslnou konstrukcí. Jeho nízký profil umožňuje pohodlný přístup do boxu, a to i dětem nebo osobám menšího vzrůstu. Naložení a vyložení nákladu tak pro vás bude hračka. 

Tento typ přepravního boxu je rovněž posazený poměrně nízko. Nijak proto neomezuje výhled ze zpětného zrcátka. Další výhodou tohoto řešení je, že kufr auta zůstává za všech okolností přístupný, a to bez nutnosti manipulace s boxem nebo jeho sklápění. Do kufru auta se tak dostanete kdykoli potřebujete.

Váš náklad bude v bezpečí

Díky robustní skořepině z kvalitního materiálu bude váš náklad spolehlivě chráněn před nečistotami, vodou a povětrnostními vlivy. Vnitřní prostor je poměrně velkorysý, jeho objem činí 300 l (verze M), respektive 400 l (verze L). Box je uzamykatelný a i u tohoto modelu si můžete usnadnit přístup použitím systému Thule One Key, kdy jedním klíčem odemknete veškeré zámky na vašich zařízeních od firmy Thule.

I do menší z obou verzí pohodlně uložíte např. sportovní dětský vozík Thule Chariot, dva golfové bagy nebo několik zavazadel. Pro lepší organizaci úložného prostoru v přepravním boxu můžete využít např. sadu tašek Thule GoPack vyrobenou z lehké a odolné ripstopové tkaniny.

Přepravní box na tažné zařízení vám uvolní místo na střeše, kam můžete upevnit další sportovní nosiče nebo např. střešní box.
Přepravní box Thule Arcos využijete v situacích, kdy si na střechu nepřejete nic montovat, nebo na ní převážíte jiné vybavení.

Šetří nejen vaše záda, ale i peněženku

A co provede zadní přepravní box s jízdními vlastnostmi? Na jízdních vlastnostech vozidla se nijak zásadně neprojeví. Zadní boxy bývají úspěšně testovány i pro vyšší rychlosti okolo 160 km/h. Jízda s boxem je naprosto pohodlná (zdaleka nebude připomínat třeba jízdu s vozíkem). Samozřejmě je nutné počítat s jeho rozměry např. při parkování.

Největší rozdíl a zároveň přínos zadního boxu však spočívá v aerodynamice. Přestože jsou střešní boxy navrhovány tak, aby byl odpor vzduchu minimalizován, i ten nejlepší z nich má nezanedbatelný vliv na celkovou aerodynamiku a tím i na dojezd a spotřebu vašeho vozidla. Tento problém u zadního boxu odpadá a spotřeba paliva či elektřiny zůstane v podstatě stejná, jako byste jeli bez něj. 

Jízda se zadním boxem je tedy pohodlná a naprosto bezpečná stejně jako skutečnost, že při jeho nakládání nemusíte zvedat nad hlavu těžké předměty. Příjemným bonusem je téměř nulový hluk – tolik charakteristický při jízdě se střešním boxem zejména při vyšších rychlostech. Při použití zadního přepravního boxu navíc nejste limitováni výškou vozidla např. při vjezdu do podzemního parkoviště. 

Kdy se můžeme těšit na novinky?

Thule Arcos bude uveden na trh 1. února 2023. Tento model tak brzy rozšíří širokou nabídku střešních a zadních přepravních boxů Thule o další kvalitní kousek.

thule logo

Od roku 1942 urazila švédská společnost Thule dlouhou cestu. Prvním představeným výrobkem byl nosič lyží na střechu automobilu. Následovaly střešní nosiče, boxy na střechu, nosiče kol… Thule ale nejsou jenom nosiče vybavení a úložné prostory. Společnost se zaměřuje na vývoj odolných, chytře řešených a udržitelných výrobků pro aktivní život. 

Ať už jste zapálení pro jakoukoli věc. Kamkoli míříte, cokoli berete s sebou.

Zkušenosti čtenářů

Venca

Zajímalo by mě, když je délka boxu uváděna 171cm zda by se tam vešly lyže 175cm na šikmo.🤔

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: