The North Face Ultra-Trail Du Mont Blanc 2012 + VIDEO

Jeden z nejznámějších a nejnáročnějších ultra trail závodů v Evropě letos opět zařídil, aby si všichni účastníci sáhli až na dno.

Ultra Trail Du Mont Blanc

Tento závod se každoročně koná v oblasti nejznáměnjšího masivu Evropy – Mont Blancu. Parametry tratě jsou závratné: 168 kilometrů napříč 3 státy, překonání více než 10 sedel s nadmořskou výškou vyšší než 2000 m n.m. a téměř 10 nastoupaných kilometrů. Účastníci musí být 100% připraveni a dlouho trénováni.

Na trati se však letos vyskytly problémy, a to vysoce položený sníh, který znamenal menší změny v trase, která jinak obvykle koresponduje s klasickou turistickou Tour du Mont Blanc.

Nic to však nemění na tom, že to byla jedna z největších letošních „běžeckých“ výzev. Výsledky jsou pak následující: prvním mužem v cíli byl Francois d’Haene s časem 10:32:36 (hodin) a v ženské kategorii zvítězila Lizzy Hawker s časem 12:32:13 (hodin) a svou další soupeřku předběhla o více než 45 minut.

Videa na závěr

Dvě videa na závěr přímo ze závodu poté dokazují, že to od začátku do konce vůbec žádná legrace nebyla! Prvním videem je jakási ochutnávka a nalákání ke sledování tohoto závodu, druhé potom již sestříhaný samotný záznam z letošního ročníku.