The North Face Ultra-Trail Du Mont Blanc 2012 + VIDEO

The North Face Ultra-Trail Du Mont Blanc 2012 + VIDEO

Jeden z nejznámějších a nejnáročnějších ultra trail závodů v Evropě letos opět zařídil, aby si všichni účastníci sáhli až na dno.

Ultra Trail Du Mont Blanc

Tento závod se každoročně koná v oblasti nejznáměnjšího masivu Evropy – Mont Blancu. Parametry tratě jsou závratné: 168 kilometrů napříč 3 státy, překonání více než 10 sedel s nadmořskou výškou vyšší než 2000 m n.m. a téměř 10 nastoupaných kilometrů. Účastníci musí být 100% připraveni a dlouho trénováni.

Na trati se však letos vyskytly problémy, a to vysoce položený sníh, který znamenal menší změny v trase, která jinak obvykle koresponduje s klasickou turistickou Tour du Mont Blanc.

Nic to však nemění na tom, že to byla jedna z největších letošních „běžeckých“ výzev. Výsledky jsou pak následující: prvním mužem v cíli byl Francois d’Haene s časem 10:32:36 (hodin) a v ženské kategorii zvítězila Lizzy Hawker s časem 12:32:13 (hodin) a svou další soupeřku předběhla o více než 45 minut.Videa na závěr

Dvě videa na závěr přímo ze závodu poté dokazují, že to od začátku do konce vůbec žádná legrace nebyla! Prvním videem je jakási ochutnávka a nalákání ke sledování tohoto závodu, druhé potom již sestříhaný samotný záznam z letošního ročníku.

S využitím neverstopexploring.cz

The North Face

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: