Těžce zraněný lyžař – neměl přilbu

Těžce zraněný lyžař – neměl přilbu

V neděli dopoledne 12.února se srazili dva lyžaři na sjezdové trati v Herlíkovicích. Oba utrpěli těžká zranění a musel zasahovat vrtulník.

Podle všech informací, které má Horská služba Krkonoše k dispozici, neměl jeden z nich přilbu. Tento fakt byl důvodem velmi těžkého zranění hlavy. „Naši záchranáři ihned vyjeli na sjezdovou trať a okamžitě začali s ošetřováním obou mužů. Úraz hlavy jednoho z nich byl na první pohled skutečně velmi závažný, takže jsme povolali vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové,“ řekl k zásahu náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš. Uvedl, že druhý muž utrpěl vlivem nárazu podle všeho těžká zranění v oblasti hrudníku a břicha.

„Na sjezdových tratích se v těchto dnech pohybuje velké množství lidí na lyžích i snowboardech. Všichni musejí proto bezpodmínečně brát ohled na okolní lyžaře a dodržovat Desatero FIS pro bezpečný pohyb na sjezdových tratích,“ dodal náčelník Klepš s tím, že dnešní případ opět dokazuje, jak je přilba pro lyžaře důležitá při ochraně zdraví či života.

Článek byl vytvořen pomocí tiskové zprávy Horské služby ČR

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: