Teva: 40 let sportovních sandálů

Teva: 40 let sportovních sandálů

V outdoorovém světě existuje značka, kterou není třeba žádnému nadšenci přírody představovat. Teva, ikona mezi výrobci obuvi a sandálů, se zrodila z jednoduchého, ale geniálního nápadu a vyrostla v symbol dobrodružství, inovace a svobody. Letos Teva a její sportovní sandály slaví úctyhodných 40 let od svého vzniku, což je ideální příležitost si připomenout, jak tato značka předefinovala pohodlí a funkčnost pro milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Zrod sportovních sandálů

Příběh Tevy začíná v roce 1984 v americkém Grand Canyonu. Mark Thatcher, geofyzik a raftingový průvodce, měl problém. Zjistil, že klasické sandály nejsou vhodné pro vodní sporty: rychle se namočily, klouzaly a snadno se ztrácely. Běžné tenisky zase po namočení schly i několik dní. V tu chvíli Mark dostal nápad: vytvořit sandál, který by byl bezpečný a pohodlný i ve vodě. Vzal dva pásky na hodinky se suchým zipem a připevnil je ke starým žabkám. Tak se zrodily sportovní sandály Teva.

Prvním produktem značky Teva byl jednoduchý, ale efektivní sandál s nastavitelnými popruhy, který se upevňoval kolem kotníku a přední části chodidla. Tento inovativní design poskytoval stabilitu a zabránil sklouzávání. Informace o Thatcherových sandálech se brzy rozšířila mezi raftingovými průvodci a outdoorovými nadšenci, což vedlo k založení společnosti Teva.

Název Teva, což v hebrejštině znamená „příroda“, odráží filozofii značky: žít v souladu s přírodou a poskytovat vybavení, které umožňuje maximální zážitky bez kompromisů. Teva se rychle stala synonymem pro inovaci a kvalitu, když začala rozšiřovat svou nabídku o nové modely a technologie. Například model Teva Original Universal, který debutoval v 80. letech, se stal kultovním díky své jednoduchosti a funkčnosti.

Na vlně inovací

V 90. letech se Teva zaměřila na vývoj technologií, které zlepšily výkon jejich obuvi v různých podmínkách. Nadšení vzbudily technologie jako Spider Rubber, která zlepšuje trakci na mokrém povrchu, nebo Shoc Pad, který poskytuje tlumení nárazů. Tyto inovace přinesly Tevě pověst značky, která nejen drží krok s potřebami outdoorových nadšenců, ale často je předbíhá.

Na začátku nového tisíciletí Teva pokračovala v tradici inovací, které posouvaly hranice pohodlí a funkčnosti. V roce 2002 představila patentovanou technologii Universal Strapping System, která umožňuje snadné a rychlé přizpůsobení sandálů jakékoliv noze, což zajišťuje maximální komfort a stabilitu. Dalším významným průlomem byla technologie Mush®, která revolučně zlepšila tlumení nárazů.

Pokud v létě rádi trávíte čas aktivně u vody či na vodě, univerzálnější obuv než sandály Teva byste hledali těžko.
Pokud v létě rádi trávíte čas aktivně u vody či na vodě, univerzálnější obuv než sandály Teva byste hledali těžko.

Svoboda a pohodlí na každém kroku

Dnes, po 40 letech od svého vzniku, Teva pokračuje v tradici inovací s důrazem na ekologii. Od roku 2020 jsou například všechny pásky na sandálech vyráběny z recyklovaného polyesteru, který pochází z PET lahví, jež by jinak skončily na skládce.

Sandály a boty Teva nejsou jen obuví, ale také symbolem svobody a touhy po dobrodružství. Nosí je cestovatelé, sportovci i běžní lidé, kteří hledají pohodlí a spolehlivost. Příběh značky Teva je ukázkou toho, jak moc může jednoduchý nápad na znamenat a změnit. Ať už jste na horském hřebeni, u řeky nebo v městské džungli, Teva vám poskytne to, co potřebujete: svobodu a pohodlí na každém kroku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: