Termální lázně: Ovronnaz, Scuol, Vals, Leukerbad a Saillon

Termální lázně: Ovronnaz, Scuol, Vals, Leukerbad a Saillon

Co udělá člověku lépe než si zajít po celodenním lyžování nebo ježdění na snowboardu do lázní? Přinásíme Vám tipy na švýcarské termální lázně, kde si užijete relaxaci, zábavu a můžete využít i široké nabídky wellness procedur.

Co spojuje lyžařská střediska Leukerbad, Ovronnaz, Scuol a Vals? Odpověď je jednoduchá, jsou to termální lázně. Největší z nich se nachází v Leukerbadu a ve Valsu se můžete těšit na designové lázně, které ohromí Vaše smysly. Nevyzkoušet římsko-irské lázně ve Scuolu je jako nejít se v Praze podívat na Karlův most.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Leukerbad

Leukerbad leží v kantonu Valais a je domovem největších a nejvýše položených lázní a wellness center v Alpách. Již staří Římané si užívali místních horkých pramenů, které dodnes lákají návštěvníky po celý rok. Ze 76 termálních pramenů denně vyvěrá necelé čtyři miliony litrů vody o teplotě 51 °C. Není tedy divu, že středisko nabízí 30 termálních nádrží, wellness služby a další procedury. Teplé vody tu mají tolik, že ji používají k ohřívání nejprudší silnice ve městě, aby v zimě nenamrzala.

V zimě si přes den užijete lyžování na 50 kilometrech sjezdovek a odpoledne můžete relaxovat v blahodárných pramenech, které mají léčivé účinky. Mezi tři největší termální lázně patří Leukerbad – Therme, Walliser Alpentherme a Volksheilbad.

Slevy: pokud do Leukerbadu zavítáte, nezapomeňte se zeptat na slevy. Buď můžete dostat slevu od svého hotelu, popřípadě si zakoupit balíček, který obsahuje skipass a vstup do některých lázní.

Lázně Leukerbad – Therme

Tyto lázně nabízí deset termálních bazénků (28 °C – 43 °C) s přirozeně bohatou minerální vodou. Mimo jiné tu najdete vířivky, masážní trysky, venkovní a vnitřní bazény, saunový svět, páru a foot spa, které je ideální pro unavené nohy. Zabaví se tu i ti nejmenší, dětský bazén je vybaven 100 metrů dlouhými skluzavkami a tobogány. Mimo jiné můžete využít fitness, solárium, služby kadeřnictví a wellness procedury. Po celodenním lyžování Vám určitě přijde vhod celotělová masáž kokosovým olejem, masáž zad, popřípadě masáž namožených stehenních svalů. V nabídce jsou dokonce i masáže pro děti – čokoládová a medová.

Pokud se chcete občerstvit, navštivte kavárnu, restauraci, bar, pizzerii nebo velkou slunečnou terasu, kde často probíhá grilování.

V sezóně bývá v těchto lázních rušno především ve večerních hodinách. Zkuste zajít do lázní přes den, kdy ostatní lyžují. Děti do 8 let mají vstup zdarma.

Volksheilbad Leukerbad

Tyto hotelové lázně se nachází v centru města, jen 2 minuty od zastávky autobusu. Nabízí vnitřní bazén a množství wellness a lázeňských procedur.

Lindner Alpentherme

Pokud hledáte skutečnou relaxaci, navštivte lázně Lindner Alpentherme. Teplota vnitřního termálního bazénu se pohybuje mezi 37°C a 40°C. Z venkovního termálního bazénu si užijete krásné výhledy na okolní zasněžené hory. V případě, že vás baví animační programy, můžete se zúčastnit vodních aktivit, jako je například AquaGym.

Nezapomeňte vyzkoušet saunový svět a neuvěřitelně příjemnou, římsko-irskou lázeňskou proceduru. Po lyžování takový odpočinek přijde vhod.

Scuol

Scuol se nachází ve sluncem zalité oblasti Engadin. Leží mezi vrcholky pohoří Silvretty a „Engadinských Dolomit“ a návštěvníky potěší nejen svými sjezdovkami v oblasti Motta Naluns, ale i minerálními prameny a tureckými lázněmi. Navíc si městečko dodnes zachovalo kulturní hodnoty a neporušenou okolní přírodu. Římský vliv je dodnes znát na architektuře města.

Už jste někdy vyzkoušeli římsko-irské koupelové rituály? Bad Engadin Scuol je tím pravým místem

Ponořte se do teplého bazénu, relaxujte v jacuzzi a vychutnejte si odpočinek na hladině slané vody v solné lázni. Zatímco si užíváte teplé vody ve venkovním bazénu, můžete si prohlédnout nádherné hory Lower Engadinských Dolomit. Dohlédnete i na Piz Pisoc, nejvyšší horu Švýcarského národního parku.   
Po lyžování není snad nic lepšího než odpočinek v lázních a římsko-irská lázeňská procedura. Ta kombinuje dvě, zcela odlišné, evropské koupelové tradice. Zatímco Římané věřili v pozitivní účinky páry, staří Irové byli přesvědčeni, že ideální je spojení horkého a suchého vzduchu. V 19. Století se začaly tyto dva přístupy kombinovat. Mýdlová masáž a peeling pomůže vaší pokožce zbavit se nečistot a podporuje cirkulaci krve. Nakonec je vám dopřán odpočinek v teplých dekách s výhledem na okolní hory.

Ovronnaz

Malý, zato velmi příjemný rezort Ovronnaz leží ve francouzsky hovořící části kantonu Valais. Nachází se na slunečném plateau a nabízí panoramatické výhledy na údolí řeky Rhony. Lyžařský areál a jeho okolí je ideální pro všechny výkonnostní skupiny, včetně malých dětí a milovníků těžkých sjezdů.

Thermalp les Bains“ jsou termální lázně, nabízející rozsáhlé wellness programy a nejrůznější léčebné lázeňské procedury. Ze tří termálních nádrží, které se v této horské vesničce nachází, jsou dvě venkovní a jedna vnitřní. Teplota vody se pohybuje kolem 32°C až 35°C.

Nezapomeňte na výhodné balíčky „ski + baths„, díky kterým získáte lyžařský skipass a vstup do lázní za jedinečnou cenu.

Saillon Thermal Baths

Nedaleko rezortu Ovronnaz se nachází termální park a hotel Saillon Thermal Baths, který kromě klasického bazénu nabízí čtyří termální bazénky, Carpe Diem wellness centrum, fitness a letní tobogán. Oblíbenou atrakcí je i termální řeka, jejíž teplota se pohybuje mezi 32 a 34 °C. Využít můžete také saunu a turecké lázně hammam. K odpočinku jsou určeny vnitřní i venkovní prostory s pohodlnými lehátky.

Vals – Thermal Baths Vals

Pokud máte rádi architekturu a design, pak si nesmíte nechat ujít termální lázně ve Valsu, v oblasti Graubünden. Spojením hotelu a lázní vznikl komplex, který je umístěn přesně v místě, kde ze země vyvěrá termální pramen. Obklopen je horami Silvrettou a Lower Endagin. Švýcarský architekt Peter Zumthorn, držitel prestižní ceny Pritzker Prize, vybudoval tyto zcela jedinečné kamenné lázně v devadesátých letech 20. století.

Lázně mají podobu jeskyně a jsou tvořeny přírodním kamenem, který se těžil nedaleko vesnice. Zumthorn si při stavbě těchto lázní doslova vyhrál s vlastnostmi světla a vody. Celá stavba leží pod povrchem země a částečně je umístěna ve svahu. Zaujme Vás nejen svojí dokonalou geometrií, ale i jedinečnou atmosférou. Připravte se na to, že Thermal Baths Vals ohromí vaše smysly.

Switzerland Winter

40 tipů pro zimní aktivity ve Švýcarsku

Přehledně na mapě Stáhněte si mapu Zimního Švýcarska najdete na ní pečlivě vybraných 40 tipůna ty nejlepší zimní radovánky, pro lyžaře i nelyžaře, skialpinisty, freeridery, bruslaře i sáňkaře, lázeňské typy i šílené blázny… prostě pro všechny milovníky zasněžených hor. Všech 40 tipů popsaných v podrobných článcích s fotkami najdete na MojeSvycarsko.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: