Tekutá náplast Compeed Liquid

Tekutá náplast Compeed Liquid

Přišlo vám někdy, že klasická náplast je často nepraktická a navíc nepůsobí příliš esteticky? V dnešní době by bylo s podivem, že by zde neexistovala nějaká „chytřejší“ alternativa. Compeed Liquid tekutá náplast je takřka neviditelná …

Zkušenosti čtenářů

-rip-

Takže vlastně takovej akutol…

Petr Macháček

O Akutolu jsem už slyšel ale nezažil jsem ho v praxi. Nějaké zkušenosti, pro a proti?

Ryba

Já Akutol zažil, jeden čas byl dokonce součástí povinné výbavy v autolékárničce. Byl to v podstatě rychloschnoucí bezbarvý lak s nějakým slabým antiseptickým sajrajtem. Takže rána pod tím krásně hnisala a kysala. Pročež to za pár let zase zakázali. Pokud je tenhle nový zázrak prodyšný, jak deklarují, mohlo by to být dobré. Ale s tou cenou jsem to přiznávám nepochopil.

Pustik

Ahoj, akutol a podobné tekuté obvazy se stále prodávají a používají, především ve sportu, kde se jedná o rychlé a většinou neodborné ošetření. Z vlastní a poměrně dlouhé a „výživné“ praxe mám zkušenost, že jsou většinou k ničemu. Na drobné rány se používá výborný Novikov, míchaný na předpis (takový ten zelený hnus na ráně). Jsou v něm antiseptika a antibiotika. Je výborný, ale i pod něj se musí rána naprosto dokonale vyčistit. Jinak hnisá pod jakýmkoliv překrytím. Zásadně doporučuji buďto hotové obvazy s integrovaným kompresem nebo sterilní(!) kompresy a převaz. Pravidelné převazy potom podmínkou. Na estetiku nehleďte, jde o funkčnost. I když vím, že ve skeletech se s fáčem moc nenadělá (vlastní trpká zkušenost). Radši pořádně ošetřit a ušetřit si zbytečné komplikace. Té prodyšnosti u tzv. tekutých obvazů bych nevěřil.

Petr Nowaczek

Nedávno jsem se bavil s jedním odborníkem na sebeobranu, který se o akutolu vyjadřoval jako o ideálním sebeobraném prostředku, který má mnohonásobně vyšší zastavovací efekt na útočníka než kdejaký pepřový sprej a tekutá střela za x set Kč. Co si akutol pamatuju z hodin branný výchovy, tak to byl fakt docela sajrajt, kterej hned schnul a vytvářel elastickou neprodyšnou vrstvu na ráně a pálil jak sviňa. Dostat do očí, tak věřím, že dalšího útoku nebudu schopen.

Troll

No, to mas mozna pravdu, ale u sebeobrany je treba, aby to fungovalo na primerenou vzdalenost a pokud mozno i kdyz nedojde k primemu zasahu. Zkus akutolem nekoho zasahnout i na mizerny na metr.:-( A tak presne, aby to slo primo do oci.

Otvirak

Jojo, Novicov je dobry.. sice jste pak zelenejsi nez priroda okolo, ale jste moc radi, treba pote co oddelate pijavici, ze ho mate 😉

Kormorán

Dostal jsem informaci o tekutých náplastích, které se používají ve zdravotnictví s tím že je to velmi složitá záležitost, která vyžaduje mnoho oznalostí.

sluníčko

Pokud vím, Compeed se u nás koupit nedá a Akutol jenom ránu překryje. Teď je už ale možné koupit v lékárně URGODERMYL Tekutý film. Stojí 129 korun a vydrží zhruba na 40 použití. Ránu nejenom chrání před vodou a infekcí, ale urychluje hojení (je na to klinická studie)

Dan Lukes

Jen pro upresneni, pokud se od revoluce receptura na Novikov nezmenila pak Novikov je celuloza rozpustena v lihu s etherem. Lih tam zastupuje to „antiseptikum“, antibiotika tam zadna nejsou. Sam od sebe by byl bezbarvy, coz je neprakticke, takze ta zelena barva je tam pridana, aby byl videt – zadne jine funkcni ucinky nema.

LÉKÁRNÍK

nemůžu souhlasit s předchozím komentářem. Je sice pravda, že novikov obsahuje derivát celulozy rozpuštěný v směsi eteru a lihu, ale je třeba uvést, že další složkou je tannin, což je tříslovina, která má svíravý účinek na rány. Tanín mírně koaguluje poškozené sliznice, resp. bílkoviny z postižených buněk. Také má mírně svíravý účinek na otevřené ranky. To zelené barvivo tam není pro srandu králíkům, ale jedná se o brilantní zeleň (viride nitens), která má antiseptické a antimykotické účinky. Působí pouze vně organismus popř. na povrchu sliznic (in vitro), antibiotika obvykle působí i v tkáních (in vitro). I tak má toto barvivo svůj podstatný smysl a význam

LÉKÁRNÍK

….samozřejmě, že antibiotika působí především in vivo. Antiseptika se in vivo (injekce, tablety, inhalatory)podávat nesmí, působila by v organismu velmi toxicky

Pavlína

Náplast je dosti drahá,250 KČ na jedno použití a výsledek žádný.Spočátku opar trochu skryje,ale jak se udělají puchýřky už je stejně vidět e léčbu nezkrátí vůbec.Vyhozené peníze..

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: