Sylvánská rozhledna

Sylvánská rozhledna

Pokud v Plzni nejdete na fotbal, na hokej nebo na pivo, neznamená to, že už nemáte co dělat. I v okolí západočeské metropole se najde spousta zajímavých cílů a nemusíte být zdatný turista, abyste jich dosáhli. Jedním z pěkných míst je rozhledna na vrchu Sylván, který se nachází nedaleko plzeňských městských čtvrtí Vinice a Lochotín.

Kdybyste tady hledali klasickou rozhlednu, hledali byste marně. Rozhledna byla vybudována jako součást telekomunikační věže a jde spíše o vyhlídkovou plošinu ve výšce přes dvacet metrů nad zemí. V současné době má rozhlednu ve správě Gymnázium Františka Křižíka v Plzni a navštívit jí můžete od dubna do října v pátek v čase 15­18 hod a o víkendu a svátcích v čase 10-­18 hod, pokud zaplatíte vstupné 20 Kč (zlevněné 10 Kč). I kdybyste ale měli smůlu, a návštěvu si naplánovali zrovna na dobu, kdy je rozhledna zavřená (třeba v zimě), nebo náhodou neměli po kapsách požadovaný obnos, nevadí. Krásný výhled na okolí Plzně a za dobrého počasí až na Šumavu se vám naskytne i přímo z vrchu Sylván.

Přístup

K rozhledně se dostanete po zelené značce od Globusu, nebo rovněž po zelené z městské části Radčice. Pokud si chcete ale jen vyšlápnout na kopec, můžete se svézt autobusem do zastávky Skautská, nebo do zastávky Hodonínska, odtud už je to opravdu kousek. V případě, že se chcete ale trochu projít, tak bych doporučil začít na některé ze zastávek nebo u Globusu a po zelené dojít až do Radčic, tady můžete opět využít MHD.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: