Švýcarský Davos Klosters – mekka sportovních aktivit a velkolepé přírody

Švýcarský Davos Klosters – mekka sportovních aktivit a velkolepé přírody

Zveme do oblasti Davos Klosters v kantonu Graubünden. Jen pár kilometrů dál, než Čechy navštěvované Rakousko, je nejvýše položené město Evropy – Davos (1560 m n. m.) . Čeká vás aktivní dovolená ve velkolepé přírodě!

Většina z nás ví, že se pyšní každoročním konáním Světového ekonomického fóra, ale už ne všichni jsou informováni, že je oblast právem označována za ráj turistů a mekku singletrailového ježdění na horských kolech.

Zážitky v sedle

Začneme u toho nejžhavějšího pro léto 2020. Nejsou vám cizí slova jako single trail, biková lajna, Epic trail? Tak to vše čeká na neuvěřitelných sedmi stech kilometrech. Davos Klosters je největší trailovou arénou Švýcarska a téměř všechny trasy startují na některém z okolních vrcholů v oblasti Davos Klosters, kam se vyvezete lanovkou, nebo pozemní dráhou.

Nad Davosem si můžete projet I nejdelší trail Švýcarska – Alps Epic Trail Davos, který je dlouhý neskutečných 38 km! V roce 2014 byl uznán asociací IMBA (International Mountain Bicycling Association) a zařazen mezi světově nejlepší bikové, horské trasy. Trail startuje na Jakobshornu ve výšce 2590 m n. m. a dál je vybudován téměř celý jako hravý singltrail. Nevede jen z kopce, ale potkáte i stoupající pasáže. Na Alps Epic Trail Davos dohromady nastoupáte 615 metrů a naklesáte 2070 metrů. Během celého dne vás budou provázet výhledy, které nebudete chtít jen uložit do paměti, ale jistě stojí i za fotografii.

Davos Klosters je rájem horské cyklistiky. Destination Davos Klosters / Martin Bissig
Davos Klosters je rájem horské cyklistiky. Destination Davos Klosters / Martin Bissig

Karta Davos Klosters Active pro všechny ubytované

Řešíte-li rozpočet na dovolenou, tady si rovnou škrtněte položku na lanovky, přesuny místní dopravou, aktivity a zajímavosti na místě. Pro ubytované je totiž připravena návštěvnická karta “Davos Klosters Active”, se kterou můžete navštívit více jak 50 aktivit s garancí 800 zážitků během celého léta. Karta platí už při ubytování na jednu noc, a to i v kempu.

U poskytovatele ubytování, nebo v infocentru vám ochotně poradí a na dobu pobytu dostanete rozvrh akcí, na které se stačí online rezervovat. Mezi aktivity patří například wakeboarding, rafting na řece, kurz techniky jízdy na horském kole, okružní cesta veteránem a spoustu dalších, které budete mít zcela zdarma, nebo za minimální poplatek.

Druhá karta “Davos Klosters Premium Card” platí pro dopravu. Díky ní máte veškeré lanovky na okolní vrcholy (Jakobshorn, Parsenn, Gotschna, Rinerhorn, Madrisa) za jednorázový poplatek 10 CHF, bezplatné lokální autobusy, a koho láká projížďka historickým horským vlakem, může ji absolvovat gratis na Rhétské dráze mezi Klosters a Filisurem.

Pokud byste chtěli s rodinou poznat boční údolí, připraveny jsou zvýhodněné tarify jízdného či cesta historickým poštovním autobusem. Ne nadarmo se karty zvýhodňující pobyt prezentují jako “jedna karta rovná se bezpočet výhod”.

Díky kartě návštěvnické kartě Davos Klosters Card je plno aktivit v regionu za výhodné ceny, např. Adventure Park Davos. Destination Davos Klosters / Romano Thomann
Díky návštěvnické kartě Davos Klosters Card je plno aktivit v regionu za výhodné ceny, např. Adventure Park Davos. Destination Davos Klosters / Romano Thomann

Objevování na elektrokole

Obliba elektorkol trvale stoupá. Cyklistům, kteří elektro pohon neuznávají doporučujeme následujících pár řádků okem přeletět a zpozornit by měli ti čtenáři, jejichž cílem je aktivní dovolená bez bolavých nohou. Posunout své limity díky elektrokolu můžete v regionu Davos Klosters na mnoha perfektně upravených trasách i s možností přenocování v rustikálních horských chalupách s ochutnávkou tradičních švýcarských sýrů a specialit. E-Bike-Hütten tour nabízí nezapomenutelné cyklo dobrodružství s návštěvou horských hostinců Vereina a Dürrboden. Koupání s výhledy a piknikem si můžete dopřát v průzračné vodě jezera Ravais. Pokud se tedy rozhodnete na vaší dovolené zkusit elektrokolo, budete ohromeni manévrovatelností a zábavou.

Perfektní zázemí pro cyklistiku

Davos má sice milionářskou aureolu a na své si tu přijdou nejnáročnější hosté vyhledávající pětihvězdičkové hotely, zároveň se ale zaměřuje na bikery a jejich veškeré potřeby. Bike hotely jsou vybaveny prostornými úschovnami kol, sprchami pro čištění, dílnami pro drobné opravy a praní cyklistického oblečení je v ceně ubytování. Oblíbeným cílem bikerů je například restaurace Chalet Velo, kde si po namáhavém dni přijdete jak v bikovém ráji.

Zázemí v Davos Klosters najdou i elektrokola. Destination Davos Klosters / Martin Bissig
Zázemí v Davos Klosters najdou i elektrokola. Destination Davos Klosters / Martin Bissig

Zábava pro celou rodinu

Napadne-li vás proložit bikový trip horskou turistikou, doporučujeme si vybrat některou z tras z vrcholu Weissfluhjoch, kam vyjedete pozemní dráhou a lanovkami až do výšky 2840 m n. m.

Jedete-li na bikovou dovolenou s celou rodinou, zastavte se na Rinerhornu, kde je dětmi oblíbená Streichelzoo, což v překladu znamená “hladící” zoo. Ke zvířatům můžete do výběhu, pohladit si je a pozorovat je zblízka. Navíc je tady velké dětské hřiště a bohatě vybavená hernička v restauraci. Vstupné se neplatí a lanovka je zahrnuta v návštěvnické kartě Davos Klosters Card. Pro větší děti a dospělé se odtud nabízí také jízda na terénních koloběžkách.

Druhým cílem doporučovaným rodinám s dětmi je vrchol Madrisa, kde zabavíte na celý den i juniory. Kromě prolézaček, houpaček a klouzaček tu na ně čeká i lezecké centrum na velké dřevěné věži, odkud se odvážní můžou svézt po laně na kladce. Stejně tak zaujmou obří klouzačky z věže. Pro menší děti se nabízí vodní park, kde můžou přecházet vodu po zábavných kamenných nebo dřevěných překážkách.

Pro více informací doporučujeme navštívit web www.davos.ch nebo MojeSvycarsko.com, kde najdete informace o mnoha dovolenkových cílech ve Švýcarsku a nyní i velmi zajímavou soutěž o cestu a účast na česko–polském triatlonu právě ve výše zmiňovaném Davos Klosters. Neváhejte a přečtěte si podmínky a možná právě vy se už brzy vydáte s námi na cestu do Švýcarska.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: