Švýcarsko na prkně…a taky vlakem

Švýcarsko na prkně…a taky vlakem

Pokud Vás mrzí, že zima pomalu končí nenechte si ujít video ze švýcarské jízdy špičkového snowbouboardisty Xaviera de Le Rue!

Francouzský snowboardista Xavier de Le Rue je tak trochu obojživelníkem. Přebíhá mezi klasickým soutěžním ježděním snowboardcrossu, v němž se dvakrát zúčastnil olympijských her a dvakrát vyhrál titul mistra světa, a snowboardistům vlastním freeridovým závodům. V letech 2008 – 2010 tři krát za sebou vyhrál prestižní sérii Freeride World Tour.

Xavier v rámci natáčení pro TimeLine Film cestoval nejznámějším švýcarským vlakem – Glacier Expressem. Jeho vysokopoložená úzkorozchodná trať vede z jihošvýcarského Zermattu na východ do Svatého Mořice kolem několika švýcarských ledovců, které daly expresu jméno. Mnohem překvapivější je tedy druhá část názvu, jelikož o expres opravdu příliš nejde. Trať dlouhou kolem 200 kilometrů jede přes 7 hodin. V rámci toho projede téměř stovkou tunelů a přejede skoro 300 mostů. Z toho plyne, že se nejedná ani tak o dopravní prostředek, jako turistickou atrakci.

De Le Rue využil expresu jako pojítko nejznámějších prašanových terénů v jižní části Švýcarska. Ve videu níže tak můžete tedy vidět krásy zasněžené alpské přírody jak z paluby vlaku, tak ze svahů v okolí z pohledu jednoho z nejlepších freeriderů planety.

Tip na (pravda, celkem drahý) výlet

Glacier Express na svou cestu vyráží v zimě každý den, v létě dokonce až čtyři krát denně, vždy mezi 9. a 11. hodinou dopolední z počátečních stanic. Jízdné včetně povinné rezervace vyjde na 150 – 270 švýcarských franků (3000 – 5500 Kč), v závislosti na ročním období a zvolené cestovní třídě. Nejlevnější jízdenky na část trasy začínají v přepočtu na 1600 Kč. Vlak je sestaven z panoramatických vozů s částečně prosklenou střechou, což ještě umocňuje nádherné výhledy do krajiny. Více informací o vlaku na www.glacierexpress.ch.

Placený odkaz: Skvělým centrem pro rekreaci i trénink je například i italské Livigno.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: