Švýcarské aprés-ski – příjemné posezení v chatě, relax v bazénu, netradiční sporty a kulturní zážitky

Švýcarské aprés-ski – příjemné posezení v chatě, relax v bazénu, netradiční sporty a kulturní zážitky

K zimní aktivní dovolené, věnované lyžování, snowboardu a celodennímu pobytu na sjezdovkách neodlučitelně patří i odvrácená strana. Odpočinek, párty a další zimní radovánky. Ve Švýcarsku, kde není v zimě o sníh nouze, kde jsou hory posety útulnými chatami a množstvím luxusních spa, si této zábavy užijete, jak vám bude libo.

Luxusní Samnaun

Samnaun leží na hranici s Rakouskem a spolu se střediskem Ischgl tvoří jednu z nejlepších a nejluxusnějších lyžařských oblastí v Alpách – Silvretta Arenu. V Samnaunu je velký, celoročně otevřený, aquapark Alpenquell s mnoha bazény, saunami, možnostmi masáží – zkrátka se vším, co k modernímu aquaparku patří.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Pokud jste příznivci netradiční zábavy a sportu, určitě si zkuste zahrát metanou – hru, kde se kameny po ledu snažíte doklouzat nejblíže gumovému kroužku. Je zde k dispozici hned několik ledových ploch, kde si veškeré náčiní můžete zapůjčit.

Bary a restaurace tu nepřehlédnete. Vzhledem k velikosti Silvretty si na své příjde opravdu každý. Ke konci lyžařské sezóny se přímo v srdci Silvretta arény na Idalpu pořádá otevřený koncert. V minulosti zde zpívaly hvězdy jako Tina Turner, Bon Jovi či Elton John.

Drahá, ale pestrá zábava v St. Moritz

Asi nejluxusnějším střediskem ve Švýcarsku je St. Moritz, ležící v údolí řeky Inn. Je všeobecně známo, že luxus něco stojí a ani toto středisko není výjimkou. Můžete si být ale jisti, že za své peníze dostanete odpovídající služby, které vás nezklamou a na které budete dlouze vzpomínat.

Nabídka apres-ski aktivit je skutečně široká. Kromě luxusních bazénů, barů a výborných restaurací je v St. Moritz možnost kulturního vyžití. Zajít si můžete do několika místních muzeí. Za zmínku stojí určitě Muzeum Engadinu, kde můžete sledovat, jak se před staletími žilo v tomto největším Švýcarským údolí.

St. Moritz Design Gallery je součástí moderního parkoviště mezi jezerem a nádražím. Je otevřena 24 hodin 365 dní v roce a najdete v ní moderní umění a reflexi aktuálních témat ve formě velkoformátových posterů. Vstup je zdarma.
Další lahůdkou jsou koňské dostihy, na zamrzlém jezeře anebo jízda na saních v koňském spřežení. K dispozici je dosti netradičně i zimní golfové hřiště.

Muzeum hraček v Davosu

Davos patří také k velmi luxusním švýcarským střediskům a tak zde naleznete vše, co čekáte. Restaurace, bary, bazény i kluziště. Oproti jiným střediskům je zde i kino a také spousta galerií a muzeí. To nejzajímavější muzeum je muzeum expresionisty Ernsta Ludwiga Kirchnera. Pokud máte děti, jistě zaujme muzeum hraček z 18. a 19, století.

Zermatt se stejnojmennou kulisou

Jedna z nejhezčích a také nejfotografovanějších hor Evropy je Zermatt. Stejnojmenné středisko vás neohromí tak širokou nabídkou, jakou nabízejí bohatší bratříčci, ale i tak se nemusíte bát, že se budete po denním sportování nudit.

Za návštěvu jistě stojí nejvýše položená Iglú vesnička na Rotenbodenu v nadmořské výšce 2.727 m v jejímž centru se nachází pravý ledový bar s výborným domácím svařákem a luxusními sýrovými fondue. V ostatních ledových domečcích se nachází luxusní pokoje, které jsou vybavené elektřinou i vlastními záchody. Ty nejluxusnější nabízí i vířivku s výhledem na noční nebe. Podobné iglú vesničky najdete kromě Zermattuu také v Englebergu, Gstaadu, Davosu a Stockhornu.

Hodně zajímavou, ale také velmi drahou atrakcí pro tento region je speciální panoramtický vlak Glacier Express. Jeho vysokopoložená úzkorozchodná trať vede z jihošvýcarského Zermattu na východ do Svatého Mořice kolem několika švýcarských ledovců, které daly expresu jméno. Mnohem překvapivější je druhá část názvu, jelikož o expres opravdu příliš nejde. Trať dlouhou kolem 200 kilometrů jede přes 7 hodin. V rámci toho projede téměř stovkou tunelů a přejede skoro 300 mostů. Tento zážitek vás bude stát celých 149 €. Pro více informací navšicte web Glaicer Expressu.

Saas-Fee

Kousek od Zermattu, co by kamenem dohodil, najdete středisko Saas Fee. V údolí Saastal jej svírají Dom (4545 m) a nádherný Weismiess (4023 m). Centrum apres-ski aktivit najdete jistě v Freizeitizentrum Bielen Aqua Wellness. Kromě očekávaného bazénu tu najdete i neočekávané tenisové či badmintové kurty.

4 údolí

Nad údolím Rhony poblíž jihošvýcarského Sionu se rozprostírají lyžařské terény jedné z nejrozsáhlejších oblastí Švýcarska – 4 údolí. Hlavními centry jsou dvě horské vesničky – Veysonnaz ve východní části a Verbier v západní. Ve Verbieru nejdete Centre Polysportif, kde můžete navštívit bazén, fitness, solárium, saunu nebo si zahrát golf, squash či tenis.

Switzerland Winter

40 tipů pro zimní aktivity ve Švýcarsku

Přehledně na mapě Stáhněte si mapu Zimního Švýcarska najdete na ní pečlivě vybraných 40 tipůna ty nejlepší zimní radovánky, pro lyžaře i nelyžaře, skialpinisty, freeridery, bruslaře i sáňkaře, lázeňské typy i šílené blázny… prostě pro všechny milovníky zasněžených hor. Všech 40 tipů popsaných v podrobných článcích s fotkami najdete na MojeSvycarsko.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: