Svícení ve znamení LED (Tikka vs. Noxys)

Svícení ve znamení LED (Tikka vs. Noxys)

Nástup LED technologie ve svícení byl velice rychlý a masivní. Ovšem stejně jako u svítilen se žárovkami jsou i zde velké rozdíly mezi jednotlivými svítilnami. Největší výhodou LED technologie je její efektivita a tím pádem i dlouhá doba svitu. Právě díky této vlastnosti se stala během krátké doby tak populární. Nabízíme Vám zajímavé srovnání dvou podobných LED svítilen – Petzl Tikka a TSL Noxys.

Zkušenosti čtenářů

Michal

Mám Tikku už víc než rok a 20 hodin pro použití při chůzi je dost podhodnocený údaj. Dle mých zkušeností se s ní dá i poměrně náročným terénem chodit minimálně 50 hodin a to myslím není žádné maximum.

Jan Hotmar

Udávané hodnoty jsou pro nepřerušovaný svit! Pokud svítilna nesvítí stále baterie se poněkud „regenerují“ takže doba svícení bude delší. Při přerušovaném použití se však nedá říct kolik hodin pokud si nevedeš přesné záznamy, odhady tolik a tolik hodin jsou silně nepřesné. Navíc potřeba dosvitu je také individuální podle potřeby. Při chůzi kde nemusíš nic hledat v dálce, nemůžeš nikam spadnout a stačí vidět pod nohy bez rozlišení detailů bude doba použitelnosti delší, ale při hledání detailů či s dosvitem několika metrů do dálky bude zase kratší. Udaná doba je samozřejmě jenom kompromis mezi těmito extrémy použití.

Exod

Tedy, myslím Noxys. Díky

Vašek

Rád byh si koupil čelovku LED Noxys. Ale Kde ?

J.Hotmar

Pokud jste neuspěli v obchodech zkuste dovozce Noxysu přímo – firma Seifeco – kontakt viz kliknuti na „prezetace firem“ v levem sloupci

J.Pribyl

Na US serverech je ted dost propagovana jako „levna“ ledovka Aurora od Princeton TEC, nenasel jsem jsem vsak k ni zadne testy ani srovnani. Nenarazil jste nekdo na neco takoveho?(Pokud tedy nemate primo osobni/zprostredkovanou zkusenost.)
Diky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: