HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Svět outdooru intenzivně pracuje na outdoorové roušce RPZ – rouška poslední záchrany

Svět outdooru intenzivně pracuje na outdoorové roušce RPZ – rouška poslední záchrany

Rouška se stala symbolem boje proti nákaze koronavirem. Ve Světě outdooru navrhujeme outdoorový model, který díky řadě vychytávek oceníte všude na horách.
Unikátní rouška z nanomateriálu je lehká jako vzduch a velmi snadno nastavitelná na jakýkoli obličej. Jsme ekologové a myslíme i na přírodu, proto je plně rozložitelná. Má navíc řadu dalších skvělých funkcí:

Design

Díky sublimačnímu tisku bude potištěna outdoorovými motivy a různými typy lesů a dřevin. K dostání bude i dětská verze s motivy liščího čumáčku, medvědí tlamy, jelení mordy (dodáváme však bez parohů) … Pokud vám v masce chybí možnost vyjádřit emoce, jistě vás nadchne i verze s emočními motivy pro snadnější vyjádření emocí: úsměv, zklamání, ironický úšklebek, povýšená přehlíživost, naštvanost, kyselý úsměv aj. Tyto lze zhotovit i na zakázku.

Praktické funkce do divočiny

Čím je však tato rouška jedinečná pro outdoorové nadšence? V českých lesích a hájích vám poskytne dokonalé maskování. Má integrovaný systém k odvodu vodních par, aby se v ní i při pohybu dobře dýchalo a lidem, kteří nosí brýle, se nezapařovaly skla.

Rouška je dodávána s impregnovanými sirkami se škrtátkem, háčkem a vlascem a indikátorem venkovní teploty. Díky příměsi magnetických vláken navíc na dlani ukáže vždy k severu. A i když se přesto ztratíte, použijte integrovanou píšťalku pro přivolání pomoci (6 x za minutu – minuta pauza – 6 x za minutu atd.).

Pro případ nouze se díky unikátnímu materiálu dá použít jako troud pro rozdělání ohně. Díky extrémní pružnosti pak může suplovat funkci škrtidla v lékárničce. Tkanice jsou vyrobeny z „para cordu“ s garantovanou pevností 300 kg a s 25 cm dlouhým měřidlem se škálou po 1 cm.

Z vnitřní strany roušky je také visačka se jménem, adresou a telefonním číslem v případě nálezu. To se může hodit zejména u dětských verzí, ale člověk nikdy neví.

Díky nanotechnologii a obsahu aktivního uhlí můžete roušku použít i jako vodní filtr, který odstraní 99,9 % bakterií a virů. A navíc obsahuje účinnou látku, která odpuzuje komáry, klíšťata a ovády.

Inspirace a nápad

Popudem ke vzniku konceptu RPZ byl fakt, že krizový štáb ČR nařídil nošení roušky všude. Tím pádem ji máte vždy u sebe. Vždy připravenou do akce. Proč tedy nevyužít této jedinečné možnosti a nenabídnout outdoorákům praktický kousek vybavení do divočiny?

Zkušenosti čtenářů

Palo

🙂

Ondra

Nešla by ještě trochu upravit, než bude finální model, aby se dala použít jako ešus?

Donald

Hello Chechnya,
This is the greatest president, the best leader of the world. First, I love your country. Wonderful country, wonderful women, amazing people. Love it. Doesn’t bother me many are stupid.

I need you make these masks fitted with anal adapters for your government leaders and ship them packed together to Capital of World, Whiteshit House, D.C.
PS Make sure to include your immigrant corrupt PM, Babish.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: