Svět outdooru intenzivně pracuje na outdoorové roušce RPZ – rouška poslední záchrany

Svět outdooru intenzivně pracuje na outdoorové roušce RPZ – rouška poslední záchrany

Rouška se stala symbolem boje proti nákaze koronavirem. Ve Světě outdooru navrhujeme outdoorový model, který díky řadě vychytávek oceníte všude na horách.
Unikátní rouška z nanomateriálu je lehká jako vzduch a velmi snadno nastavitelná na jakýkoli obličej. Jsme ekologové a myslíme i na přírodu, proto je plně rozložitelná. Má navíc řadu dalších skvělých funkcí:

Design

Díky sublimačnímu tisku bude potištěna outdoorovými motivy a různými typy lesů a dřevin. K dostání bude i dětská verze s motivy liščího čumáčku, medvědí tlamy, jelení mordy (dodáváme však bez parohů) … Pokud vám v masce chybí možnost vyjádřit emoce, jistě vás nadchne i verze s emočními motivy pro snadnější vyjádření emocí: úsměv, zklamání, ironický úšklebek, povýšená přehlíživost, naštvanost, kyselý úsměv aj. Tyto lze zhotovit i na zakázku.

Praktické funkce do divočiny

Čím je však tato rouška jedinečná pro outdoorové nadšence? V českých lesích a hájích vám poskytne dokonalé maskování. Má integrovaný systém k odvodu vodních par, aby se v ní i při pohybu dobře dýchalo a lidem, kteří nosí brýle, se nezapařovaly skla.

Rouška je dodávána s impregnovanými sirkami se škrtátkem, háčkem a vlascem a indikátorem venkovní teploty. Díky příměsi magnetických vláken navíc na dlani ukáže vždy k severu. A i když se přesto ztratíte, použijte integrovanou píšťalku pro přivolání pomoci (6 x za minutu – minuta pauza – 6 x za minutu atd.).

Pro případ nouze se díky unikátnímu materiálu dá použít jako troud pro rozdělání ohně. Díky extrémní pružnosti pak může suplovat funkci škrtidla v lékárničce. Tkanice jsou vyrobeny z „para cordu“ s garantovanou pevností 300 kg a s 25 cm dlouhým měřidlem se škálou po 1 cm.

Z vnitřní strany roušky je také visačka se jménem, adresou a telefonním číslem v případě nálezu. To se může hodit zejména u dětských verzí, ale člověk nikdy neví.

Díky nanotechnologii a obsahu aktivního uhlí můžete roušku použít i jako vodní filtr, který odstraní 99,9 % bakterií a virů. A navíc obsahuje účinnou látku, která odpuzuje komáry, klíšťata a ovády.

Inspirace a nápad

Popudem ke vzniku konceptu RPZ byl fakt, že krizový štáb ČR nařídil nošení roušky všude. Tím pádem ji máte vždy u sebe. Vždy připravenou do akce. Proč tedy nevyužít této jedinečné možnosti a nenabídnout outdoorákům praktický kousek vybavení do divočiny?

Zkušenosti čtenářů

Palo

🙂

Ondra

Nešla by ještě trochu upravit, než bude finální model, aby se dala použít jako ešus?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: