Svět outdooru 4/2019: přežití v přírodě, Tongariro Northern Circuit na NZ, traverz Grandes Jorasses a výběr zateplovací bundy

Svět outdooru 4/2019: přežití v přírodě, Tongariro Northern Circuit na NZ, traverz Grandes Jorasses a výběr zateplovací bundy

Svět outdooru 4/2019:
Blok pro všechny, lezení pro ostravské děti zdarma, 1300 km na kolech z Peru do Ekvádoru. Skialpové túry hřebenem Ďumbierských a Západních Tater, ze švýcarského Andermattu do Ticina, tipy jak začít s dětmi jejich skialpové dobrodružství a nebo za prašanem do Gruzie. Příběh z kompletního traverzu zubatého hřebene Grandes Jorasses, rozhovory s Milanem Jurkou, zakladatelem značky Sensor a o tom, jak Pavel Habětín z Warmpeace nechává testovat jejich spacáky. Šéfredaktorka webu Světa Outdooru Natálie Kohoutková vyzpovídala Heli Heiskannen o jejím působením ve VltavaFund Ski Teamu a také popsala jejich jarní běžkování v Jakuszycích na polské straně Jizerských hor. Omrzliny určitě nechcete, tak si přečtěte článek Dity Podhadské, jak se jim vyhnout.

Poslední letošní vydání Světa outdooru je venku a přibralo 16 stran!

Pokud jste si jej ještě nepředplatili a chcete si ho přečíst, určitě časopis seženete na novinových stáncích Geco a elektronicky na Alze.

Svět outdooru 4/2019
Svět outdooru 4/2019

TÉMA

Dokážeš ještě přežít v drsné přírodě? V dnešní době možná přespříliš spoléháme na technické výdobytky doby a oblečení, proto jsme se pobavili s českým polárníkem a expertem na přežití Jaroslavem Pavlíčkem o jeho základních poznatccíh z pořádaných kurzů přežití na Antarktitě.

HORY

Na běžkách, skialpech, v pohorách, lezečkách, mačkách i na sněžnicích tě provedou články o běžkařském přejezdu Krkonoš, jarní stopě v Jakuszycích, o treku Tongariro Northern Circuit kolem Hory Osudu na Novém Zélandu, traverzu Grande Jorasses, skialpových túrách Ďumbierských i Západních Tater.

CESTY

Na kolech přejedeš 1300 km dlouhou štreku z Peru do Ekvádoru a vydáš se s kajaky do rumunského Maramureše.

VYBAVENÍ A BEZPEČNOST

Jak se vyhneš omrzlinám? Poradíme jak neomrznout a jak si vybrat zateplovací vrstvu. Kromě recenzí outdoorového vybavení napsal horský vůdce Vojta Dvořák i zamyšlení o tom; Co a k čemu je SPORK?

HLEDÁŠ INSPIRACI NA VÁNOČNÍ DÁRKY? DARUJ PŘEDPLATNÉ SVĚTA OUTDOORU A DĚLEJ RADOST CELÝ ROK!

Darováním předplatného uděláš radost hned čtyřikrát za rok! A pokud dáruješ roční předplatné s kšiltovkou tak ta radost bude ještě větší! Spolu s časopisem 4x za rok ve schránce na odběratele čekají soutěže o startovné na běžkařské a skialpové závody a zvýhodněné ceny na partnerské festival. Více o benefitech pro odběratele najdeš ZDE.

Za redakci časopisu

Jakub Larysz, šéfredaktor časopisu

KDE NAJÍT SVĚT OUTDOORU?

– Doma ve schránce s výhodným předplatným od 96 Kč/rok v Česku a na Slovensku přes Press.sk

– K členství v Alpenvereinu přes SvetOutdooru.cz/alpenverein je roční předplatné za 1 Kč.

– V trafikách V Česku za 49 Kč / na Slovensku za 2,49 €.

– V elektronické verzi na Alza.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: