Svět outdooru 3/2020: Expedice Peru 1970, Roger Schäli: „Na Eigeru děláme ferratu, ale nikdo to nevidí!“, Trekový speciál 2020 a jak vybrat třísezonní spacák

Svět outdooru 3/2020: Expedice Peru 1970, Roger Schäli: „Na Eigeru děláme ferratu, ale nikdo to nevidí!“, Trekový speciál 2020 a jak vybrat třísezonní spacák

Svět outdooru 3/2020 přináší: Expedice Peru 1970, Dálkové treky nalehko, Belianské Tatry a Roháče na Slovensku, Karpatská hřebenovka, po trasách Po GR trasách přes masivy Dévoluy, Trièves a Vercors, Greater Patagonian Trail. Pět důvodů proč přejet Finsko bikepackingově, jak ošetřit puchýře a rady jak vybrat správný třísezonní univerzální spacák.

Zajímá tě, co jsme si pro tebe připravili do podzimního Světa outdooru 3/2020, které je právě v tiskárně? Přináším malý přehled toho, na co se můžeš těšit.

Titulní strana Světa outdooru 3/2020.

TÉMA

Expedice Peru 1970 Letos v květnu jsme uctili 50leté výročí smutné události. Co tato expedice znamenala ve své době a jak na její členy vzpomínají současní lezci a horolezci?

Téma Světa outdooru 3/2020 Expedice Peru 1970.
Téma Světa outdooru 3/2020: Expedice Peru 1970.

ROZHOVORY

Také se můžete těšit na opravdu dlouhý rozhovor s Rogerem Schälim, švýcarským horským vůdcem a profesionálním horolezcem, o jeho vztahu k Eigeru. Nebo hodnocení Pavla Kořínka o právě proběhlé expedici Muchu Chhish 2020.

TREKOVÝ SPECIÁL 2020

Podzim je jako dělaný na procházky, ale může se stát, že někomu nestačí odpolední procházka v místním lese. Na 32 stranách věnovaných trekování přineseme tipy na dálkové treky na Slovensku, v Karpatech a Francii. Nakonec se můžete inspirovat i Mongolským Altajem anebo Bolívií. A abyste si to o trochu více užívali, Petr Kosek vám poradí jak to trekování dělat trochu jinak – nalehko!

Mongolský Altaj a jeho divoká tvář ve Světě outdooru 3/2020.
Článek Pavla Svobody – Mongolský Altaj a jeho divoká tvář ve Světě outdooru 3/2020

VYBAVENÍ A BEZPEČNOST

S chozením po horách souvisí i dobré obutí, ale i sebelepší bota může způsobit hodně utrpění, nebo spíše puchýře, které k tomu utrpení vedou. Dita Podhadská opět poradí jak se jim vyhnout a případně jak je ošetřit. Šéftester Vojta Dvořák opět dohlédl na přísné testování outdoorového vybavení a sepsal rady, podle kterých si vyberete ten svůj univerzální třísezonní spacák!

Jak vybrat třísezonní spacák ve Světě outdooru 3/2020.
Jak vybrat třísezonní spacák ve Světě outdooru 3/2020.

HLEDÁŠ INSPIRACI NA DÁRKY? DARUJ PŘEDPLATNÉ SVĚTA OUTDOORU A DĚLEJ RADOST 4x za rok!

Darováním předplatného uděláš radost hned čtyřikrát za rok! A pokud daruješ roční předplatné s kšiltovkou tak ta radost bude ještě větší! Víceleté předplatné obdrží s prvním výtiskem jako dárek buddhistické modlitební praporky! 🟦⬜🟥🟩🟨 Spolu s časopisem 4x za rok ve schránce na odběratele čekají soutěže o startovné na závody a zvýhodněné ceny na partnerské festival. Více o předplatitelských výhodách najdeš ZDE.

KDE NAJÍT SVĚT OUTDOORU?
– Doma ve schránce s výhodným předplatným od 99 Kč/rok v Česku a na Slovensku přes Press.sk
V trafikách: V Česku za 49 Kč / na Slovensku za 2,49 €.
– A v elektronické verzi na Alza.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: