Svět outdooru 3/2019: Reinhold Messner, po GR5 francouzskými Alpami, Mára a Háček nejen o Chamlangu, Lucie Výborná na Zinalrothornu a existuje univerzální bunda?

Svět outdooru 3/2019: Reinhold Messner, po GR5 francouzskými Alpami, Mára a Háček nejen o Chamlangu, Lucie Výborná na Zinalrothornu a existuje univerzální bunda?

Svět outdooru 3/2019: S lehokolem na Nordkapp, bikerafting ve Skotsku a cykloturistika Tchaj-Wanem. Tipy jak na dálkové pochody, nejkrásnější švýcarské dálkové trasy pro každého nebo československá dálková trasa Brno – Poprad. VHT s horským vůdcem a Lucií Výbornou na Zinalrothorn, Ze životů chataře Téryho chaty Maťo Maličkého a horského vůdce Branislava „Gabo“ Adamce, Jak vybavit lékárničku na každý výlet, Statistika nehod v Alpách, Názor: Vadí malý penis v outdooru, Nejvyšší vrcholy Evropské unie, Marek Holeček a Zdeněk Hák nejen o Chamlangu a lezkyně Mathilde Becerra o zvedání ženského sebevědomí.

Ahoj horalky, horalové a tatrančata!

Doufám, že jste si užili léto pořádnými doušky a pořádně se zásobili slunečními paprsky.

Třetí vydání tohoto roku je venku z tiskárny a na cestě do vašich schránek a na pulty novinových stánků. Pošťáky jsme zásobili pořádnou dávkou tiskovin, tak mějte s nimi trpělivost, časopis byste měli dostat do čtrnácti dnů. Mezitím se pojďme mrknout na to, co jsme pro vás vydali.

TÉMA

Reinhold Messner oslavil 17. září 2019 75 let. Poohlédli jsme se za jeho životem a shrnuli ho v článku. Jaké bylo tři čtvrtě století Reinholda Messnera?

HORY

Chodíte rádi, dlouho a daleko? Připravili jsme tipy jak na dálkové pochody, nejkrásnější dálkové traily Švýcarska, ze kterých si vybere každý, a projdeme 650 kmfrancouzskými Alpami od Ženevského jezera až do Nice po trase GR5. Na vrchol Chamlangu se podíváme dvojicí Holeček – Hák nebo VHT túru na Zinalrothorn s Lucií Výbornou a horským vůdcem Davidem Knillem.

Také se můžete těšit na druhou část speciálu Nejvyšší vrcholy Evropské unie nebo rozhovory o životě a lezení s horským vůdcem Branislavem „Gabo“ Adamcem či francouzskou lezkyní Mathilde Becerra.

CESTY

Na kolech se vydáme do Tchaj-Wanu a projedeme soutěskou Taroko. Pak ke kolu břibalíme raft, na bikerafting do Skotska a jeho Highlands.

ČESKO A SLOVENSKO

Vyzpovídali jsme slovenského chataře z Téryho chaty, Maťa Maličkého a Lidka Rezničáková napsala o jejich přechodu z Brna do Popradu, protože za dobrodružstvím není potřeba jezdit za hranice.

VYBAVENÍ A BEZPEČNOST

Víte jak si vybavit lékárničku na každý výlet, co je nejčastější příčinou nehod v Alpách nebo jestli vadí malý penis na ferratách? I na tyto otázky jsme odpověděli. Kromě toho horský vůdce Vojta Dvořák napsal článek o tom, Jak vybrat univerzální bundu.

Za redakci časopisu, Jakub Larysz, šéfredaktor

KDE NAJÍT SVĚT OUTDOORU?
Doma ve schránce s výhodným předplatným od 96 Kč/rok v Česku a na Slovensku přes Press.sk
K členství v Alpenvereinu přes SvetOutdooru.cz/alpenverein je roční předplatné za 1 Kč.
V trafikách V Česku za 49 Kč / na Slovensku za 2,49 €.
V elektronické verzi na Alza.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: