Svět outdooru 2/2020: Co se děje na Mont Blancu? Skvělé treky v okolí Mt. Blancu, Lezecký svět a jak vybrat první vrstvu oblečení

Svět outdooru 2/2020: Co se děje na Mont Blancu? Skvělé treky v okolí Mt. Blancu, Lezecký svět a jak vybrat první vrstvu oblečení

Svět outdooru 2/2020: Míříte na Mont Blanc, pak byste měli vědět co se na něm děje. Přinášíme také tipy na treky v okolí Mont Blancu nebo úžasnou túru s horským vůdcem Romanem Kozelkou: na Eiger hřebenem Mittellegi. V Česku se podíváme na kole do Litovelského Pomoraví a pěšky na 100km mikrodobrodružství okolo Brna. Poradíme jak vybrat první vrstvu oblečení a v Lezeckém světě se dočteš vše o tom, jak začít s lezením na umělých stěnách, na ferratách, skalách i na horách. A jak se bránit sněžné slepotě Dita Podhadská.

Už víš kam se vydáš na hory, kolo nebo skály? Čerstvé vydání Světa outdooru 2/2020 je v trafikách tak si sežeň svou porci inspirace.

Titulní strana Světa outdooru 2/2020.

TÉMA

Co se děje na Mont Blancu? Tak se nazývá tématický článek, který napsal horský vůdce UIAGM Pavel Žofka, který na nejvyšší vrchol Evropy pravidelně vystupuje se svými klienty. Co způsobilo, že vznikly pravidla a povinný seznam vybavení, který je potřeba mít s sebou na určitých trasách?

Téma Světa outdooru 2/2020: Co se dějej na Mont Blancu?
Téma Světa outdooru 2/2020: Co se dějej na Mont Blancu?

HORY

A u Mont Blancu ještě chvíli zůstaneme. Ivo Petr sepsal skvělé tipy na treky ve stínu Monarchy. Víte jak rychle tají rakouské ledovce? Ne? Tak si přečtěte článek Rakouské ledovce na ústupu od Hany Veselé. Nebo se můžeme vydat společně s horským vůdcem Romanem Kozelkou na vrchol Eigeru hřebenem Mittelegi a třeba zvládnout čtyři čtyřtisícovky za pět dní.

LEZECKÝ SVĚT

Letos jsme připravili 32 stran Lezeckého světa jako lezecký manuál pro začátečníky nebo ty, kteří by chtěli vyzkoušet jiný druh lezení. Postupně vás provedeme od umělých stěn, přes ferraty, skály až do hor nebo poradíme na co se zaměřit při výběru lezeček. Také v lezeckém světě nechybí rozhovor s Adamem Ondrou o jeho přípravě na posunutou olympiádu v Tokiu nebo Vojtěchem Trojanem, který s Adamem reprezentují Českou republiku v lezení na obtížnost i boulderingu.

Rozhovor s Vojtěchem Trojanem ve Světě outdooru 2/2020.
Rozhovor s Vojtěchem Trojanem ve Světě outdooru 2/2020.

VYBAVENÍ A BEZPEČNOST

Chystáš se na ledovcovou túru nebo sněhové pláně Antarktidy? Určitě si nezapomeň správné brýle. Dita Podhadská poradí jak chránit své oči v článku o sněžné slepotě. Náš šéf-tester a horský vůdce Vojta Dvořák stojí za článkem Jak vybrat první vrstvu oblečení a společně s Martinem Slezáčkem a dalšími otestovali slušnou dávku outdoorového a lezeckého vybavení.

První pomoc: Sněžná slepota ve Světě outdooru 2/2020.
První pomoc: Sněžná slepota ve Světě outdooru 2/2020.

HLEDÁŠ INSPIRACI NA DÁRKY? DARUJ PŘEDPLATNÉ SVĚTA OUTDOORU A DĚLEJ RADOST 4x za rok!

Darováním předplatného uděláš radost hned čtyřikrát za rok! A pokud daruješ roční předplatné s kšiltovkou tak ta radost bude ještě větší! Víceleté předplatné obdrží s prvním výtiskem jako dárek buddhistické modlitební praporky! 🟦⬜🟥🟩🟨 Spolu s časopisem 4x za rok ve schránce na odběratele čekají soutěže o startovné na závody a zvýhodněné ceny na partnerské festival. Více o benefitech pro odběratele najdeš ZDE.

KDE NAJÍT SVĚT OUTDOORU?
– Doma ve schránce s výhodným předplatným od 99 Kč/rok v Česku a na Slovensku přes Press.sk
– K členství v Alpenvereinu přes SvetOutdooru.cz/alpenverein je roční předplatné za 1 Kč.
V trafikách: V Česku za 49 Kč / na Slovensku za 2,49 €.
– A v elektronické verzi na Alza.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: