Svatý Mořic: Mistrovství světa v lyžování 2017

Svatý Mořic: Mistrovství světa v lyžování 2017

Mistrovství světa v alpském lyžování, svátek sjezdařů, bude letos hostit známé švýcarské lyžařské středisko Svatý Mořic. První světový šampionát proběhl v roce 1931 ve švýcarském Műrrenu. Od té doby ho Švýcarsko (a vlastně i Svatý Mořic) hostilo několikrát.

V letech následujících bylo mistrovství světa pořádáno pokaždé na evropském kontinentu až do druhé světové války. Během druhé světové války se klání také konalo, ovšem výsledky byly později anulovány, protože se nemohl zúčastnit všechny země. Od poválečného období až do roku 1982 se samostatný závod konal každé čtyři roky – střídavě se zimními olympijskými hrami. V letech, kdy probíhaly olympijské hry, se závody na této události počítaly současně za oficiální soutěže mistrovství světa. Od roku 1985 se mistrovství světa ale koná nezávisle na olympijských hrách.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Údolí, kde slunce svítí celý rok

Mistrovství světa této sezony se koná v populárním zimním středisku St. Moritz. Leží na břehu jezera Moritzer See v nadmořské výšce přes 1800 metrů. Z jihu ho obklopuje masiv Bernina a ze severu pohoří Albula. Díky skvělé poloze a vynikajícím lyžařským terénům v okolí je populární mezi fanoušky zimních sportů i organizátory velkých lyžařských akcí. Kromě toho jsou zde četné vývěry minerálních železitých pramenů s velkým obsahem oxidu uhličitého a v údolí Engadinu, kde městečko leží, svítí dle statistik slunce průměrně 322 dní v roce.

Na co se těšit letos?

Letošní ročník se bude konat od 6. do 19. února 2017, popáté v St. Moritz. Během celé doby závodu bude návštěvníky čekat v městečku bohatý doprovodný program, v klubech se budou pořádat party, celé údolí Engandin bude událostí žít.

Pokud jste fanoušky alpského lyžování, jedinečná atmosféra spojená s přehlídkou těch nejlepších z nejlepších bude stát za to. Více informací o programu ale třeba také nákup vstupenek můžete zajistit na webových stránkách akce.

Switzerland Winter

40 tipů pro zimní aktivity ve Švýcarsku

Přehledně na mapě Stáhněte si mapu Zimního Švýcarska najdete na ní pečlivě vybraných 40 tipůna ty nejlepší zimní radovánky, pro lyžaře i nelyžaře, skialpinisty, freeridery, bruslaře i sáňkaře, lázeňské typy i šílené blázny… prostě pro všechny milovníky zasněžených hor. Všech 40 tipů popsaných v podrobných článcích s fotkami najdete na MojeSvycarsko.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: