Sulovský a spol. se v sobotu pokusí o vrchol Lhotse + VIDEO

Sulovský a spol. se v sobotu pokusí o vrchol Lhotse + VIDEO

Možná, že po Radku Jarošovi a Honzovi Trávníčkovi, kteří stanuli na vrcholu Annapurna I, bude i další česká expedice úspěšná. Kromě schopností o tom rozhodne počasí!

Po problémech, které chlapy postihly v posledních dnech, se rýsuje útok na vrchol Lhotse. Ani v tomto případě to však nebude lehké, protože počasí a objektivnímu nebezpečí se nedá poručit.

Dále už nechám „mluvit“ Leopolda Sulovského a jeho poslední mail.

7.5.

„Včera, tj. 6. 5., jsme se byli optat vedení americké expedice, která všechny na první mezi expediční schůzce odmítla s nabídkou spolupráce na zajištění trasy za peníze, jaký je postup v této oblasti. Bylo nám oznámeno, že oni (Američani) končí a hotovo. Zítra (tj. dnes 7.5.) odlétají.

Takže my i ostatní jsme před novým problémem, protože cca 900 výškových metrů najednou není a asi nebude zajištěno. Pro nás to není až tak velký problém, pokusíme se o to lezecky, ale čas se nám krátí. Pozítří vyrazíme Polda, Marek a Galoš opravit C3 a znovu se tam vyspíme, takže budeme všichni podle všech zásad dobře aklimatizovaní pro navštívení vrcholu.

Cesta do C3 – ta smrtící sběrna všeho, co padá shora – je už předělaná obloukem do bezpečných míst, takže snad nehrozí žádné nebezpečí. Na vrchol se chystáme asi 19.5. – podle předpovědi větru, který je limitujícím faktorem úspěchu. S předpovědí počasí sázíme na Michalce a naše okolí, kteří nám jistě nejpozději cca 15 -16. 5. tuto předpověď upřesní. 

Takže nyní musíme trochu zabrat, abychom nahradili chvíle, kdy nám zkraje bylo znemožněno natáhnout si vlastní fixy a teď to už jinak časově nezvládneme.“

Stěna Lhotse

Podívejte se na video, ve kterém je krásně vidět cesta stěnou Lhotse a to až do C4, který je ve výšce cca 7800 metrů (0:28 – 1:28). V 1:28 kamera uhýbá doleva na Everest. Doprava se pokračuje na vrchol Lhotse.

Hlavními sponzory expedice jsou OCHI Inženýring, HUDYsport, Spi

S využitím Lhotse2012.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: