Srpen a září 2015 – velký přehled závodů a outdoorových akcí

Srpen a září 2015 – velký přehled závodů a outdoorových akcí

Leto už se přehouplo přes svou první polovinu. To ale neznamená, že byste měli polevit v outdoorových aktivitách. I o nadcházejících víkendech si můžete změřit síly s ostatními účastníky v mnoha outdoorových závodech, pořádaných v různých koutech České republiky. Pro naše čtenáře přinášíme přehled závodů a akcí na srpen a září.

STRC Krkonoše Maraton 2015

8. srpna, Špindlerův Mlýn

Poběží se hlavní závod 47 km s převýšením 2600 m a také kratší 15km varianta s převýšením 800 m. Trasa vede nádherným prostředím Krkonošského národního parku. Závod je součástí Salomon Trail Running Cup a Skyrunner Czech Series.

Více informací naleznete na stránkách STRC.

Radegastova výzva Běžecký a turistický happening  + Ultra Trail pro kostní dřeň

16. srpna, Frenštát pod Radhoštěm

Přijďte se zúčastnit běžecké a zároveň i turistické charitativní akce na podporu dárcovství kostní dřeně!

Běžecký happening – 12 km (převýšení 549 m) a Turistický happening – 6 km pěšky (s využitím koloběžky při cestě dolů z Pusteven na Ráztoku) nebo 12 km pěšky (bez využití koloběžky) startují v neděli 16. 8. v 10 hodin. Trať je situována v krásné přírodě malebných Beskydských hor a vede přes turisticky atraktivní oblasti jako jsou Pustevny, hřeben Radhoště nebo kolem památné sochy pohanského boha Radegasta.

Horský štafetový Ultra Trail na 24 hodin startuje o den dříve, tedy v sobotu v pravé poledne.  Jedná se o charitativní horský Ultra Trail závod na 24 hodin pro štafety trojic v malebných Beskydech se zázemím na chatě Koksař v Trojanovicích – Ráztoka kousek od Frenštátu p. R. Na okruhu dlouhém 12 km s pozitivním převýšením 549 m změří závodníci své síly formou štafetového závodu – týmové soutěže. Závod je určen pro všechny sportovní nadšence – od hobby až po aktivní běžce!

Navštivte web Radegastovy výzvy pro více informací.

Horská výzva 2015 – 3. závod

14. – 15. srpna, Boží Dar

Zveme vás ve dnech 14. – 15. 8. 2015 do Božího Daru v Krušných horách, na 3. závod seriálu v horském běhu a trekingu dvojic Rock Point – Horská výzva 2015! Trasy závodu: LONG – 69 km, HALF – 33 km, SHORT – 16 km + nesoutěžní Pochod s Mixitkou – 16 km, který je určen jednotlivcům! Registrace do závodů je možná i na místě v den startu!

Jako bonus pro závodníky je opět připravena zvýhodněná nabídka poskytovatelů ubytování na Božím Daru a v jeho okolí

Více informací naleznete na webu Horské výzvy.

Jesenický maraton 2015

22. srpna, Ramzová, Červenohorské sedlo

Jesenický, již legendární a stále stejně náročný horský maraton v ČR, který začal psát svou historii v roce 2009. Závod si od svého vzniku plně ponechává svou atmosféru. Rok 2015 znamená pro běžce stejnou trať (maraton i půlmaraton), která je vždy přesto jiná, to je nezaměnitelné kouzlo hor.

Proto se zde závodníci vracejí, okusit výzvu a zdolat nejvyšší pohoří Moravy a Slezska. Trať se v očích běžců každý rok mění. Slunce, mraky, déšť nebo zničující vedro… to je kouzlo Jesenického maratonu.

Úchvatná výzva, kdy poběžíte hřebenem lesnatých hor se zaoblenými hřbety, okolo pramenů živé vody stékající hlubokými údolími, staletými pralesy přecházející v horskou tundru, okolo kamenných moří, vstříc tajemným rašeliništím, kolem květnatých horských luk… Zasněná krajina jako z jiného světa, to jsou Jeseníky, to je JESENICKÝ MARATON.

STRC LIPNO 1/2 MARATON

23. srpna, Lipno nad Vltavou

Poběží se 21 km s převýšením 800 m. Novinkou je soutěž dvojic. V závodě můžete startovat společně a sčítají se vaše časy. Není nutné absolvovat ani dokončit závod společně.

Kromě hlavního závodu se bude soutěžit v následujících kategoriích:

  • Závod na 200 m (předškolní děti)
  • Závod na 800 m (6-10 let,11-12 let)
  • Běh na 1600 m (13-15 let, hobby běžci)
  • Krátká trať (10 km) pro méně zdatné vytrvalce

Více informací naleznete na stránkách STRC.

Adveture Race 2015 & MINI Adventure Race 2015

26. – 30. srpna, Dobronice u Bechyně

Po deseti letech se opět vracíme do Dobronic u Bechyně, a to od 26. do 30. srpna. Časové limity zůstávají stejné jako loni: 55 a 18 hodin, MINI startuje v pátek 28. srpna večer.

Obě verze mají společnou skladbu: multisportovní outdoorový závod týmů s tratí vyznačenou v mapě, kde čas běží nonstop. Během časového limitu pojedete na horských kolech, kánoích, kolečkových bruslích, půjdete pěšky, užijete si lanové disciplíny, ferratu a přírodní překážkovou dráhu Bolskros. Nezní to lákavě?

Kratší, 18hodinový MINI Adventure Race je závodem dvojic a k dokončení 150km dlouhé trati stačí průměrná sportovní kondice a především odhodlání a chuť poznat své hranice – jak se říká: Základem je mít „to“ srovnané v hlavě. Týmy odstartují v pátek 28. srpna v deset hodin večer a dojíždět budou spolu se závodníky 55hodinové varianty během sobotního odpoledne. Stihnou tak nabrat síly na další večerní závod – pivní štafety; obhájí družstvo Záchranářů loňský úspěch?

Jak vyplývá ze schématu trati, závodníci se po každé disciplíně vracejí zpátky do depa ke svým věcem, mohou doplnit vodu a připravit se na další etapu, což může být však zrádné, jelikož spousta týmů v depu poleví v závodním tempu. Ale to už je otázkou strategie a přípravy jednotlivých dvojic.

O tom, co vás na závodě čeká si můžete udělat obrázek z videí a fotografií na webu CZAR.

Mezinárodní horolezecký filmový festival + Český pohár v boulderingu

27. – 30. srpna, Teplice nad Metují

Tradiční filmový festival v Teplicích nad Metují letos probíhá od čtvrtka 27. do neděle 30. srpna. Těšit se můžete na soutěžní projekce filmů z celého světa, přednášky se zajímavými hosty, výstavy fotografií Jana Červinky a Ludvíka Neorala, český pohár v boulderingu či vyhlášení soutěže Výstupu roku. Festivalovou atmosféru doplní hudební vystoupení kapel různých hudebních žánrů.

Více informací o festivalu a ukázky soutěžních filmů zde.

V rámci Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu se uskuteční 4. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu. Podrobné informace o přihláškách a pravidlech naleznete na webu www.boulderzavody.cz.

Císař SUMMER Challenge

30. srpna, Píšťany u Litoměřic

Císař Summer Challenge je třetí závod ze série Císař Challenge. Jedná se o závod v přírodním víceboji čtyřčlenných týmů. Akce se koná 30. srpna v kempu areálu Marina Labe v Píšťanech u Litoměřic a je pořádána pro širokou veřejnost.

Závod se od dalších dvou v sérii liší tím, že klade důraz na vodní disciplíny – kanoe, překážková dráha, lanová dráha, konstrukční úloha a jiné. Dalšími disciplínami jsou orientační horská kola a městský orientační běh. Dejte dohromady tým kamarádů a užijte společně sportovní akci, kde nejde pouze o výkon, ale i o týmovou spolupráci a jedinečný sportovní zážitek. Po ukončení závodu proběhne oblíbená afterparty s živou hudbou a DJs.

Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny, například outdoorový zájezd pro čtyři osoby do Slovinska na rafting, nebo sud piva od pivovaru Kláštěr.

Více informací naleznete na webu závodu Cisař summer Challenge.

Dech hor – Festival alpinismu a dalekých cest

11. – 13. září, Paseky nad Jizerou

Již 6. ročník festivalu o alpinismu a dalekých cestách plný přednášek, workshopů, ale i lezeckých kurzů či pěších výletů pro dospělé i děti. S přednášejícími, jakými budou například Mára Holeček, Jaroslav Bouzek, Vašek Sůra či Pavel Vrtík se jistě nudit nebudete.

Během dne jsou zajištěny nejrůznější outdoorové aktivity ve formě pěšího výletu anebo výletem na horských kolecha večer pak kulturní zábava.

Podrobné informace ucítíte z webu DechHor.cz.

Sázavský SAMBA Maraton 2015

19. září 2015, Chocerady

Sázavský Samba Maraton je vytrvalostní závod amatérských vodáků na plastových kanoích na klasické maratonské trati 42 195 metrů. Start závodu je u hotelu Ostende v Choceradech, cíl závodu v Pikovicích. Náročnost trati i limit pro dokončení závodu jsou nastaveny tak, aby to zvládl opravdu každý.

Odměnou pro nejlepší závodníky budou věcné ceny od sponzorů závodu, firem Vodáksport, Profiplast, Hiko, Hydromagazín a Water Element. Navíc všichni, kdo dorazí do cíle v limitu, budou zařazení do slosování o kanoi Samba od hlavního sponzora.

Jak vypadal jeden z minulých ročníků si můžete přečíst v naší reportáži. Na webu POVODA.cz se pak dozvíte praktické informace o účasti.

STRC Ještěd 2015

20. září 2015, Ještěd

Poběží se z krásného sportovního areálu SkiJešted 17 km s převýšením bezmála 1000 m. Časový limit na celou trasu je 3 hodiny.

Kromě hlavního závodu se bude soutěžit v následujících kategoriích:

  • Závod na 200 m (předškolní děti)
  • Závod na 800 m (6-10 let,11-12 let)
  • Běh na 1600 m (13-15 let, hobby běžci)

Více informací naleznete na stránkách STRC.

Císař Challenge

26. září 2015, Praha – Stromovka

Císař Prague Challenge je podzimní závod v přírodním víceboji dvojic pro širokou veřejnost. Akce se uskuteční 26. září na Šlechtovce v parku Stromovka v Praze, kde bude start, cíl a zázemí závodu. Závod je hodně kontaktní a tudíž atraktivní pro diváky. To nejen díky prolog crossu se zajímavými překážkami, ale také raftu nebo Disc Golfu. Po ukončení závodu je na programu již tradiční afterparty s živou hudbou a DJs.

Vítězný tým v každé kategorii získá 30l soudek nepasterizovaného kvasnicového ležáku od pivovaru Klášter! Na konci závodu proběhne vyhlášení vítězných týmů v celé sérii.

3. ročník Koutyman – extrémní horský duathlon 2015

26. září 2015, Kouty

Závod v areálu Kouty nabízí využití potenciálu nádherného a ryze horského prostředí v okolí přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se zázemím areálu, včetně velmi atraktivních tras na horská kola i běh. Účastníci tohoto závodu dostanou jedinečnou příležitost závodit v nadmořské výšce 1.300 m s převýšením 2.620 m. Duathlon obnáší 3,5 km běh – 36 km cyklistika – 13 km běh.

Koutyman je určený pro všechny výkonnostní skupiny a závodit se bude v jednotlivých kategoriích i štafetách. Sportovní osobností závodu bude desetinásobný mistr ČR v dlouhém triatlonu a několikanásobný účastník Havajského Ironmana Petr Vabroušek.

KoutyMan.cz vám poskytne podrobnější informace.

X-trial Réva Cup – 3. ročník

28. září 2015, Hodonín u Kunštátu

Přijďte si zaběhat a zajezdit na kole do krásného prostředí kolem lyžařských sjezdovek. Závod jednotlivců a dvojic v běhu a na horských kolech na trati o délce 30 km. Běžecká traca měří 10 km, kros 5 km a MTB dráha 15 km. Další informace naleznete na webu Czechoutdoor.

Horolezecká Aréna v Liberci

Srpen i září, Liberec

Hanibal Horolezecká aréna vzniká od října roku 2013, kdy se započalo s rekultivací bývalého Lomu Na Bídě do místa, kde se nyní potkává horolezecká obec s širokou veřejností. Cílem projektu je přibližovat horolezectví ve všech jeho podobách, lásku k horám, skalám a přírodě, široké veřejnosti. Ukázat, že je horolezectví nejen sportem, ale i v dnešní rychlé době, plnohodnotným životním stylem pro všechny věkové kategorie. Zcela unikátní poloha v samotném centru Liberce umožňuje si ozkoušet různé techniky lezení, materiál, vybavení, které se používá ve vysokých horách a na místech, kam se na rozdíl od arény, nedá dojet tramvají.

Hanibal Horolezecká aréna během celého léta nabízí:

Místo pro volné lezení, bouldering, 18 m vysokou umělou dřevěnou stěnu „Dřevárna“ na drytooling, cesty pro technické lezení, hravou moderní via ferratu (zajištěnou cestu), která se bude neustále rozšiřovat, hřiště na petangue, bariball, klidovou a relaxační zonu, instruktory, půjčovnu vybavení…

Přejeme vám krásné outdoorové léto!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: