Spousta cen v soutěži na Pohora.cz

Spousta cen v soutěži na Pohora.cz

Potkali jste někde nějaké zvláštní, unikátní, nestandardní či fascinující řešení týkající se dopravy? Podělte se s námi v diskuzi a můžete vyhrát jednu z mnoha cen. Kdo vyhrál? Dozvíte se v článku…

Na cestách po Česku i po světě potkáváme mnoho zajímavostí, k některým z nich míříme úmyslně, jiné navštívíme náhodou a s překvapením. Některé stvořila příroda, jiné člověk, často jde o lidskou úpravu přirodních výtvorů. Občas nás fascinují nějaká nestandardní řešení použitá v daném místě, jindy s úžasem hledíme na něco zcela normálního, jen nejvyššího, nejdelšího nebo největšího na světě.

Téma: Doprava osob

Navštívili jste nějaké místo, nebo účastnili jste se nějaké situace či způsobu kdekoli na světě, který je nějak zvláštní a navíc se týká osobní dopravy? Popište to v pár odstavcích do diskuze pod článkem, v redakci vyhodnotíme nejzajímavější příspěvek a jeho autora bude čekat jedna z mnoha cen dle jeho vlastního výběru.

V příspěvku je nutné, aby byl uveden email, jinak nemůžeme autora zpětně kontaktovat. Máte-li k tématu ilustrační fotku, které jste autor, resp. můžete mi dovolit ji zveřejnit na webu, pošlete mi ji na vo***@po****.cz, do předmětu, prosím, uveďte „Soutěž“. Fotografií určitě zvýšíte svou šanci na výhru. Uzávěrka soutěže bude v pátek 2. března, následně vyhodnotíme vítěze.

Abych lehce naznačil, kam se ubírám, tak jeden (samozřejmě nesoutěžní a nevýherní) příspěvek sám za sebe. Letiště v Gibraltaru je známé tím, že z důvodu nedostatku prostoru se kříží se silnicí. To až tak raritní není, navíc povrch je stejný. Na světě jsou však pokud vím v provozu dvě letiště, kde vzletovou a přistávací dráhu kříží železniční trať. Jedno je v severopákistánském Peshawaru, kde mě tato situace velmi překvapila, druhé na letišti u Gisborne na Severním ostrově Nového Zélandu.

Kdo vyhrál?

Soutěžní i nesoutěžní příspěvky, včetně fotografií, které se mi objevily na emailu, naleznete níže – buď v diskuzi nebo doplněné přímo v tomto článku.

Jelikož všechny splnily zadání – týkaly se dopravy a byly svým způsobem netradiční, museli jsme v redakci vybrat tu nejzvláštnější zajímavost ze zmíněných a ta se podle nás skrývá pod následujícím textem a fotografií:

V jižním Devonu v Anglii je ostrůvek Burgh Island. Je na něm hotel a několik domků. Pří odlivu se dá překonat cca 250m vzdálenost pěšky, ale při přílivu se pro turisty používá zajímavé vozítko „sea tractor“. Sama jsem ho nezkusila (jen obdivovala), ale jízda musí být zážitkem :o)

Výherkyní je tedy Lenka, po víkendu jí napíšu email ohledně výběru a předání výhry.

Výhry

Můžete si vybrat libovolnou výhru z následujícího seznamu. Jelikož ze stejného seznamu si vybírají i výherci soutěží na HedvábnáStezka.cz, tak je seznam jen orientační a bohužel nemůžu garantovat dostupnost všech těchto cen v době konce soutěže, naopak je i pravděpodobné, že nějaká cena přibude.

 • cestopis Rybí muž – Jota
 • RG Bali – Jota
 • RG Alpy – Jota
 • LP Provence a Azurové pobřeží – Svojtka
 • LP Chile – Svojtka
 • NG Řím – Albatros
 • NG Argentina – Albatros
 • cestopis Šepot buše – Albatros
 • Španělská slovíčka a fráze – CPress
 • Adobe premiere PRO CS4 – oficiální výukový kurz – CPress
 • Politická mapa světa a cestovatelských přání z redakce HedvabneStezky.cz

A několik dalších zajímavých knih z obchodu knihynahory.cz.

 • Hory, má panenko
 • 127 hodin
 • Na Annapúrnu
 • Bílý pavouk

Výherce si cenu převezme v Klubu cestovatelů v Praze nebo v Brně.

Videa a fotografie z diskuze

Marek Nawrath

Tibor Kakas

Vytuningované terénní auto, Dolomity, ItálieVytuningované terénní auto, Dolomity, Itálie

Lenka

Přívoz na Burgh Island, AngliePřívoz na Burgh Island, Anglie

Mirek Vokáč

Dobře osvětlený autobus, ThajskoDobře osvětlený autobus, Thajsko

Nadšený akvarista, VietnamNadšený akvarista, Vietnam

Lukáš Němec

Náklaďák borůvek, Ukrajina

Náklaďák borůvek, Ukrajina

Jitka Rulíšková

Převozník v SenohrabechPřevozník v Senohrabech

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: