Spojte turistiku a snowtubing + VIDEO

Spojte turistiku a snowtubing + VIDEO

Snowtubing je jízda ve sněhovém korytě na vzduchem plněné duši. Tuhle lehce adrenalinovou aktivitu dnes můžete najít ve spoustě lyžařských středicích. Jedno z nich se nachází také ve Velkých Karlovicích, kde mají turisti odjakživa ráj.

Přiznám se, že jsem snowtubing jako takový nezkoušel, ale mám zkušenosti s jeho mnohem adrenalinovější podobou. Je tomu myslím šest let, co jsme s kamarády na Bílém kříži (od Velkých Karlovic asi 30 kilometrů) slavili Silvestra. V rámci toho jsme značně posilněni alkoholem tahali na vrch sjezdovky raft, ve kterém jsme potom snad v deseti lidech sjížděli dolů. Pravdou však je, že jeden klučina nestihl vyskočit a narazil do jedné z přilehlých chatek. Poté strávil Silvestra v nemocnici. Tahle varianta snowtubingu na vás však v následujícím článku nečeká i když byla velmi zábavná. Až na ten konec samozřejmě.

Snowtubing

Nejdříve pár kilometrů pro vaše nohy

Nadšené turisty by asi nebavilo jet do hor, tam se párkrát sklouznout na kruhu, i když s velkou dávkou zábavy, a potom jet domů. Proto vám navrhnu výlet, který jsem kdysi dávno absolvoval (v trochu jiné formě).

Vrchol Vysoká v Hostýnsko-vsetínské hornatině nedaleko Beskyd zná poměrně málo lidí, a to přesto, že se nachází jen pár kilometrů od Lysé hory a Smrku. Její výška je 1024 metrů. O zajímavé trase, kterou můžete na tuhle horu vystoupit, můžete číst také tady. Ale dnes se vydáme z hraničního přechodu/sedla Bumbálky, který se nachází ve výšce 870 metrů.

Z Bumbálky začnete po NS Javorníky, ze které asi po půl kilometru uhnete doprava na žlutou. Ta vás navede na 40 metrů vysokou rozhlednu Súkenická, která se nachází na vrcholu Čarták (955 m). Rozhledna je vzdálená jen necelý kilometr a stoupání k ní ani nestojí za řeč. Rozhledna vám dopřeje nádherný kruhový rozhled nejen na Beskydy, ale také k našim sousedům na Slovensko.

Výhled na Vysokou z rozhledny Súkenická, foto Ben Skála, zdroj: wikipedia.cz

Zdroj: wikipedia.cz, foto: Ben Skála

Až se pokocháte výhledy, začnete scházet ke ski areálu Třeštík (asi 1 km). To ještě není náš dnešní cíl. Z něj je to dva kilometry po červené značce na zmiňovanou Vysokou. Trase vede lesním porostem, který v kombinaci se sněhem vytváří trochu stísněné podmínky, ale právě takovou cestu mám rád. Z Vysoké se budete muset vrátit stejnou cestou na Třeštík. Pokud ovládáte navigaci s GPS, trefili byste do našeho cíle sestupu také přes modrou značku, která vede z vrcholu.

Už jsem nakousl konec výletu, a proto je čas vám říct, kde končí turistická část a začíná ta snowtubingová. Sestupovým cílem je ski areál Razula. Až ke sjezdovce vede z Třeštíku modrá turistická značka. Úsek je dlouhý 6,5 kilometrů. Zde najdete webové stránky ski areálů, informace o cenách a aktuálním stavu střediska.

Ukázka snowtubingu…

Možností, jak spojit snowtubing a turistiku je po celé České republice několik. Předešlé řádky jsou jen mým návrhem. Z výletu jste také mohli vycítit, že nepatří mezi ty náročné. Je možné ho provést i s dětmi a snowtubingem v závěru jim vytvořit krásnou motivaci Usmívající se.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: