Spacákov: největší speciálka na spací pytle v ČR

Spacákov: největší speciálka na spací pytle v ČR

Spacákov je největší speciálka na spací pytle v Česku, která nabízí možnost prohlédnout si a také vyzkoušet víc než sto modelů spacích pytlů. S výběrem spacáku vám tu navíc poradí odborníci.

Největší česká speciálka na spacáky je jedinečný projekt outdoorového obchodu Makalu a navštívit ji můžete v pražských Strašnicích od února 2023. V prodejně je vystaveno přes 100 modelů spacáků, které si můžete nejen prohlédnout a osahat, ale také si do nich lehnout, vyzkoušet si je, porovnávat mezi sebou a díky tomu si vybrat přesně ten kousek, který je ideální pro vás a pro vaše dobrodružství.

„Spacákov vznikl z jednoduché potřeby nabídnout lidem možnost vybrat si spacák na základě odborného poradenství a zároveň vyzkoušení na vlastní kůži. Že si člověk může zkusit tričko za pár stovek na vlastní kůži, ale na spacák si maximálně sáhne, nás překvapovalo. A tak jsme se to rozhodli změnit. Nákup u nás je zážitek. Lidé u nás stráví klidně i hodinu, dají si kafe a vyzkouší si hromadu spacáků, než si vyberou ten pravý,“ vysvětluje myšlenku projektu jeho zakladatel Josef Douša.

Čím je Spacákov vyjímečný?

Přes 100 modelů k vyzkoušení

Pokud si chcete pořádně vybrat spacák, potřebujete mít možnost srovnání. Proto ve Spacákově najdete přes sto různých modelů, které mezi sebou během zkoušení můžete porovnávat. A protože u spacáků na velikosti rozhodně záleží, jsou k dispozici také různé střihy pro různé postavy. Tým Spacákova jednotlivé modely a značky pečlivě vybírá po technické stránce ale také tak, aby nabídka pokryla široké spektrum použití, ať budete spát v beskydském údolí, nebo pod vrcholem Makalu.

Doplňky pro spaní v přírodě jako jsou karimatkypolštářky, vložky do spacákůhamaky apod. jsou samozřejmostí.

Spacáky si vyzkoušíte

Tak jako je samozřejnost vyzkoušet si tričko za pár stovek, je ve Spacákově samozřejmostí si vyzkoušet spací pytel. Důležitými faktory totiž nejsou jen teplotní hodnoty komfort a limit, ale také to, jak je spacák ušitý. Jestli je dobře zpracovaná kapuce nebo nohy (takzvaný footbox), ale také jeho šířka, ať už v oblasti hrudníku nebo nohou. Každý spí jinak a preferuje jiný prostor. Někdo se bude cítit v širokém, komfortním spacáku, zatímco někdo jiný bude preferovat užší střih, objímající jeho tělo a nevyžadující tolik vlastní energie, potřebné k jeho vyhřátí.

Testovací centrum

Součástí projektu Spacákova je také testovací centrum s chladící komorou nebo mrazícím boxem. Testovací centrum poskytuje personálu výsledky a data, která slouží pro nastavení optimální nabídky spacích pytlů a také pro tvorbu recenzí a naučných materiálů, které můžete sledovat v blogu nebo na sociálních sítích Spacákova. Testovací centrum je rovněž pro zákazníky. Je například optimální pro sledování rozdílů pomocí termovize mezi modely nebo sledování detailů (švy, kapuce, nohy atd.) z pohledu izolace a úniku tepla.

Odborníci na svém místě

Lidé, kteří vás ve Spacákově obslouží, spacím pytlům opravdu rozumí. Pravidelně se vzdělávají a proškolují o nabízených produktech, jsou to ale zároveň zkušení outdooráci, kteří už mají mnohé za sebou a dokáží tedy nabyté znalosti aplikovat na různé situace. Každý z nich už taky zažil nepříjemnou mrazivou noc ve špatně zvoleném spacáku, takže znají i odvrácenou stranu a dokáží vám poradit, jak se vyhnout stejným chybám.

Co dalšího ve Spacákově najdete?

I když Spacákov exceluje ve spacích pytlech, není to vše, co vám nabídne. Součástí prodejny je také outdoorový obchod s širokou nabídkou. Zároveň to ale ani v tomto případě není klasická všehochuť, kterou najdete v jiných prodejnách. Lidé, kteří za Spacákovem stojí, vybírají na tuto prodejnu značky a kousky, za které by dali ruku do ohně. Takže zde najdete výběr značek a produktů, ale u všech se můžete spolehnout, že plní to, co mají.

Zde je stručný přehled:

Ve Spacákově naleznete kompletní nabídku oblečení, kterému je věnovaná samostatná místnost. Od spodního prádla po technický hardshell. Zejména značky Mountain EquipmentOrtovoxDirect AlpineChillazDevold a Kilpi

Nabídku tvoří také výběr bot od sandálů, barefoot, nízkých trekovek až po pohorkyBatohy běžecké, ale i velké expediční „krosny“ od MontanePinguinOrtovox a Ferrino

Horolezecké vybavení včetně lezeček značek OcunSinging RockClimbing Technology a další. 

Vybavení pro vaření v přírodě včetně expediční stravy Adventure menu. Mraky doplňků pro údržbu vašeho vybavení.

Spacákov je výdejním místem eshopu Makalu. Skladem je přes 10 tis. položek a pokud není zboží ve Spacákově, pak jej máte k dispozici druhý den dopoledne k vyzvednutí nebo jen k vyzkoušení.

Kudy do Spacákova

Spacákov najdete v pražských Strašnicích, kousek od metra Strašnická, lezecké stěny v parku Guttovka nebo tramvajové zastávky Staré Strašnice. Kousek je to taky z Jižní spojky, pokud pojedete autem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: