HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Soutěžíme o 3 knihy Orientace v přírodě!

Soutěžíme o 3 knihy Orientace v přírodě!

Máte rádi přírodu a trávíte každou chvíli venku? Knížka Orientace v přírodě: Znovuobjevené umění, jak se nechat vést přírodou promění každou vaši procházku ve fascinující výpravu. Ve hře jsou 3 výtisky!

O co soutěžíme?

3x kniha Orientace v přírodě

Dávno před GPSkami, kompasy, a dokonce před existencí kartografie se lidé dokázali ve světě nějak zorientovat. Přírodní detektiv připomíná polozapomenuté vědění našich předků. Stačí se soustředit na strom ohnutý větrem, hloubku kaluže nebo ptačí zpěv. Průvodcem se snadno stane slunce, měsíc, hvězdy, mraky, počasí, prodlužující se stíny, rostliny, zvířata. Knížka je plná anekdot a příkladů z celé planety, z různých kontinentů a kultur, a přitom se informace dají dobře přenést i na českou krajinu.

Co čtenáře naučí? Třeba najít Polárku pomocí Velkého vozu (str. 112), Zjistit pohyb Slunce na obloze z vybledlé barvy na ukazatelích (str. 97). Používat pavoučí sítě jako kompas (str. 211). Orientovat se podle měsíčních fází (str. 141). Více se dozvíš v ukázce z knihy.

GRADA Publishing je nakladatelství pro každého čtenáře, jeho práci, zdraví i zábavu. Více o knížce na stránkách nakladatelství Grada.

Pravidla soutěže

  • Odpovězte na soutěžní otázky do 31. 7. 2020. Účastníci s duplicitními odpověďmi nebudou zařazeni do slosování.
  • Z došlých správných odpovědí vylosujeme výherce, jeho jméno uveřejníme na webu 1. 8. 2020.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž předčasně ukončit či změnit. Výhry nejsou vymahatelné soudní cestou.
  • Vaše mailová adresa bude v souladu s GDPR sloužit pouze pro kontaktování ohledně výhry. Nebude použita pro obchodní ani marketingové účely, tedy uchovávána po dobu trvání soutěže.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: