Soutěžíme o 3 knihy Orientace v přírodě! UKONČENO

Soutěžíme o 3 knihy Orientace v přírodě! UKONČENO

Máte rádi přírodu a trávíte každou chvíli venku? Knížka Orientace v přírodě: Znovuobjevené umění, jak se nechat vést přírodou promění každou vaši procházku ve fascinující výpravu. Ve hře jsou 3 výtisky!

O co soutěžíme?

3x kniha Orientace v přírodě

Dávno před GPSkami, kompasy, a dokonce před existencí kartografie se lidé dokázali ve světě nějak zorientovat. Přírodní detektiv připomíná polozapomenuté vědění našich předků. Stačí se soustředit na strom ohnutý větrem, hloubku kaluže nebo ptačí zpěv. Průvodcem se snadno stane slunce, měsíc, hvězdy, mraky, počasí, prodlužující se stíny, rostliny, zvířata. Knížka je plná anekdot a příkladů z celé planety, z různých kontinentů a kultur, a přitom se informace dají dobře přenést i na českou krajinu.

Co čtenáře naučí? Třeba najít Polárku pomocí Velkého vozu (str. 112), Zjistit pohyb Slunce na obloze z vybledlé barvy na ukazatelích (str. 97). Používat pavoučí sítě jako kompas (str. 211). Orientovat se podle měsíčních fází (str. 141). Více se dozvíš v ukázce z knihy.

GRADA Publishing je nakladatelství pro každého čtenáře, jeho práci, zdraví i zábavu. Více o knížce na stránkách nakladatelství Grada.

Výherci soutěže

Lubomír Dufek, Boskovice

Michal Ficbauer, Káranice

Karolína Voňavá, Praha

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: