SOUTĚŽ: Vyhraj knižní novinky z Knihynahory UKONČENO

SOUTĚŽ: Vyhraj knižní novinky z Knihynahory UKONČENO

V knihovně by neměly chybět knihy o cestování, proto pojď zkusit své štěstí v soutěži o nové publikace Svatojakubská cesta a Balkán – ráj svobodného cestování!

O co soutěžíme?

2x Velký průvodce Svatojakubská cesta

Unikátní průvodce plný nádherných fotografií představuje nejoblíbenější trasy Svatojakubské cesty ve Španělsku.

Lidé se na pouť do Santiaga de Compostela vydávají již po celá staletí z různých důvodů – hledání spásy, fyzická výzva či touha zažít dobrodružství. Svatojakubská cesta je stále neutichající trend, který láká každoročně stovky tisíc „poutníků“ z celého světa. Ať je váš důvod vydat se na tuto pouť jakýkoliv, jisté je jedno – rozhodně vás čeká nezapomenutelný zážitek a životní výzva. Tento unikátní průvodce je spojením klasického průvodce, atlasu a nádherných fotografií. Kniha vás strukturovaně provede jednotlivými etapami, například oblíbenými Camino Francés, Camino Aragonés a Camino del Norte, kde naleznete mnoho informací o hlavních bodech cesty, popisů památek či krajiny a samozřejmostí jsou i tipy na ubytování a restaurace.

K průvodci také výherce dostane voděodolnou turistickou mapu Svatojakubské cesty od německého vydavatelství Kompass.

2x Cestopis Balkán – Ráj svobodného cestování

Dobrá zpráva! Balkán stále zůstává rájem dobrodruhů i svobodného cestování“.

Desítky cest, stovky nečekaných situací, ve kterých není nouze o dobrodružství, jsou zkoncentrovány v napínavých cestopisných povídkách. Už jenom přesun veteránem, legendárním busíkem VW T3, do balkánských zemí je často plný napětí. Budeme putovat po horských planinách pěšky i na lyžích. Při prvosjezdech divokých řek se nebude zvedat pouze hladina vody, ale také adrenalin pádlujících vodáků. Plavba na mořském kajaku nabídne osvěžující setkání s místní kulturou a pohostinností. Zjistíte, že fenomenální balkánský kras a jeho jeskyně ve svém kouzelném podzemí přivítají i běžného, fyzicky zdatnějšího návštěvníka. Mnohé balkánské jeskyně lze totiž navštěvovat zcela svobodně. Zdejší krasové oblasti nabízejí také dostatek prostoru prozkoumat si i zcela neznámou jeskyni, nový kus naší planety. Jak mohou takové geografické objevy v 21. století probíhat, se dozvíte hned v několika kapitolách.

Aby vám kniha mohla sloužit jako dobrý turistický průvodce, není třeba umět číst mezi řádky. Geografické a historické informace i zajímavosti jsou shrnuty do ucelených, graficky oddělených pasáží a prolínají se celou knihou. Přes 200 fotografií atraktivních míst a jejich podrobný popis jsou inspirací i stručným návodem pro všechny svobodné cestovatele. QR kódy s GPS souřadnicemi nejvýznamnějších destinací si snadno načtete do svých mobilních navigací. K podzemí, kde GPS nefunguje, jsme připravili několik orientačních map.

Autor knihy Marek Audy do balkánských zemí začal jezdit již v dětství. Touha poznat poslední zbytky čisté jihoevropské přírody přerostla v lásku až posedlost, která provází příběhy na stránkách této knihy.

Knihynahory nabízí kvalitní turistické, cyklistické a horolezecké mapy, ale také nejlepší průvodce, cestopisy a knihy, které by nikomu neměly uniknout.

Kamennou prodejnu naleznete v Klubu cestovatelů na Masarykovo nábřeží 22 a celý sortiment také na stránkách.

Výherci

Velký průvodce Svatojakubská cesta – Z. Suchanová, Praha a K. Šafránek, Hostoun

Cestopis Balkán – Ráj svobodného cestování – M. Najpar, Krnov a P. Mitlehner, České Budějovice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: