Soutěž: Vyhraj cestu do švýcarského Davos Klosters a zkus si horský triatlon

Soutěž: Vyhraj cestu do švýcarského Davos Klosters a zkus si horský triatlon

Switzerland Tourism vyhlašuje soutěž o unikátní životní zážitek! Čtyři dny ve švýcarských Alpách v regionu Davos Klosters, ráji pro běh, pěší turistiku i jízdu na horských kolech.

Milujete hory, rádi běháte, chodíte a jezdíte na horském kole? A vše pak sdílíte s podobně založenými kamarády? Pak je naše soutěž určena právě vám.

O co se soutěží?

Účast na česko-polském triatlonu v Davos Klosters 10.-13. 9. 2020. Výherce čeká běh, jízda na horském kole a pěší túra, a to v pěti smíšených česko-polských družstvech. Zažiješ 4 zářijové dny v regionu Davos Klosters, kdy ochutnáš jeho bohatou a různorodou sportovní nabídku. Výherce neurčí čas, ale hlavně to, jak budou soutěžící své zážitky komunikovat. Česká část výpravy bude mít celkem 6 účastníků, stejný počet bude i z Polska. Celou cestu i pobyt hradí Switzerland Tourism.

Kdo se může přihlásit?

Nečekáme špičkové sportovce, ale lidi, kteří mají rádi aktivní pohyb v přírodě. Stačí, když nám pošlete váš dopis, proč byste se rádi zúčastnili, vaše sociální sítě, kde komunikujete, a také foto a video z vašich akcí v horách. A dveře k cestě do Davos Klosters jsou otevřené.

Jak se přihlásit?

O výběru účastníků rozhodne komise složená ze zástupců destinace Davos Klosters, Switzerland Tourism a agentury Guntao. Soutěž probíhá od března a váš motivační dopis, odkazy na vaše sociální sítě a také foto nebo video z vašich sportovních akcí v horách posílejte do konce července na e-mail st****@sw*********.com s předmětem SOUTĚŽ – TRIATLON 2020.

Více informací o soutěži a jejích podmínkách najdete na MojeSvycarsko.com.

Proč právě Davos Klosters?

Švýcarský Davos má milionářskou aureolu a město je snad až příliš uhlazené, jenže stačí pár kroků stranou a pohltí vás úchvatná horská příroda okolo. Region Davos Klosters v kantonu Graubünden splní vaše představy o aktivní dovolené. Můžete tu vystřídat pěší turistiku, nejlepší evropské singletraily, běžecké výzvy, paragliding i sjíždění divokých řek. A co je ze všeho nejlepší? Na vysoké alpské hřebeny vás dopraví lanovky, a vy si tak můžete užívat výhledů hned od rána!

A co se tam dá zažít?

Alps Epic Trail nebo Bahnen tour – splněný sen bikerů

Alps Epic Trail Davos, téměř 40 km dlouhá bike epopej, vedoucí z Jakobshornu do Filisuru ze čtyř pětin po singletrailech, patří k těm nejlákavějším. Spouštíte se zpod sněhových plat mezi skalkami, šplháte lesem, traverzujete i kamenným lomem, panoramata se střídají jako v 3D kině. Bahnen tour po okolních vrcholech nabízí jízdu dlouhou až 100 km s převýšením 10 000 metrů. To můžete zmáknout s pomocí lanovek v jednom dni.

Spolu s traily na protější straně města na Parsennu, Weissfluhjochu nebo Strelapassu dávají dohromady celkem přes 700 km značených tras v regionu. K tomu třeba Bikepark Färich, freeridový ráj Gotschna nebo pumptrack Jenaz a další. Bikerům jdou vstříc svými službami bike hotely i ceny (10 franků za denní pas na lanovky). A na silničce si můžete dojet nedaleko třeba na slavný Flüela pass (až 2383 m), kde tak trénoval Cadel Evans, vítěz Tour de France.

Alps Epic Trail Davos, téměř 40 km dlouhá bike epopej vedoucí z Jakobshornu do Filisuru ze čtyř pětin po singletrailech patří k těm nejlákavějším.
Alps Epic Trail Davos, téměř 40 km dlouhá bike epopej vedoucí z Jakobshornu do Filisuru ze čtyř pětin po singletrailech patří k těm nejlákavějším.

Na traily i pěšmo, běžce láká Swissalpine

Traily tady ve Švýcarsku na rozdíl od jiných zemí patří chodcům i bikerům zcela rovnoprávně. Rychlíci s helmami na kolech tak ohleduplně přibrzdí, chodci samozřejmě uhnou. Grüetzi, usmějí se – a pokračují po svých.

V podobných profilech, souřadnicích a vzdálenostech se tedy můžete vydat na túry. Výběr máte skutečně nepřeberný. Tak třeba Jöriseen Hiking tour, vedoucí a značená z Wägerhusu k jezerům až na ledovec, je pro všechny, na 11 km nastoupáte (až do 2778 m!) i sestoupíte přes 800 metrů a zvládnete ji za pět hodin.

Hodně z nich se dá i proběhnout, ať už si vyrazíte sami jen tak, anebo zvolíte raději průvodce. Anebo se vydáte rovnou na závod, unikátní Swissalpine – ten vede po několika tratích až do délky 68 km údolím Dischma, přes tři průsmyky včetně Scaletty až do Sertigu. Příští ročník se koná 25. července.

Traily ve Švýcarsku na rozdíl od jiných zemí patří chodcům i bikerům zcela rovnoprávně.
Traily ve Švýcarsku na rozdíl od jiných zemí patří chodcům i bikerům zcela rovnoprávně.

Eau-là-là, hup do vody!

Hřiště pro veškeré vodní hrátky poskytuje Davoské jezero, které má po obvodu 3,8 km, dále bazénový areál Lido nebo wellness park „Eau-là-là“. Na řekách Vorderrhein a Landquart se dá vyzkoušet i rafting a canyoning i s průvodcem.

Ochutnat můžete taky paragliding nebo lezení s dětmi v Davos Adventure parku. Mezi aktivitami v regionu můžete cestovat červenými vlaky Rhétské dráhy, která patří k základním švýcarským kulisám stejně jako čokoláda nebo raclette. Rhétská dráha také nabízí jízdu proslulými panoramatickými vlaky Bernina a Glacier Express.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: