HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Sokolí vrch

Sokolí vrch

I přes svoji výšku pouhých 967 metrů je Sokolí vrch významným vrcholem Rychlebských hor a to především kvůli své polohy a s tím spojenými výhledy do okolí. Vyšlápněte si na něj naučnou stezkou „Živá voda“.

Sokolí vrch spadá do Sokolského hřbetu, který je zároveň původce pojmenování hory. Nejvýznamnější sousední horou je na jihu, pouhý kilometr vzdálená, Studniční hora (992 m), přes kterou na Sokolí vrch vystupujeme, ale o tom až za chvíli.

Vršek Sokolího vrchu má mezi turisty pověst vyhlídkového místa díky částečnému odlesnění. To umožňuje výhledy především severním směrem na Žulovskou pahorkatinu, Vidnavskou nížinu a severní část Rychlebských hor.

Pro milovníky trailů a MTB všeobecně určitě stojí za zmínku přítomnost Rychlebských stezek na strmém severním úbočí Sokolího vrchu.

Přístup

Od vlakové stanice z města Jeseník je to na vrchol Sokolího vrchu asi 5,5 kilometru. Hned od zastávky se dáte na turistickou značku, která vás po 2 kilometrech dovede k lázním – Jeseník. Na červené značce zůstanete i nadále, než dorazíte k jitřnímu prameni (další 1,5 km).

V tomto místě doporučuji pokračovat po žluté přes Studniční vrch. Po jeho přechodu se žlutou dostanete k rozcestníku „Ripperův kámen“, z něhož sice na Sokolí vrch značka nevede, ale je tady jasně viditelná pěšina severním směrem do mírného kopce.

Po zpáteční cestě se u Ripperova kamene dejte na naučnou stezku „Živé vody“, kde jsou téměř dvě desítky pramenů. Na výběr máte ze dvou variant. Jak možnost vpravo, tak možnost vlevo vás dovedou zpět k Jitřnímu prameni po NS.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: