SnowFest: Freeride týden ve Švýcarsku

SnowFest: Freeride týden ve Švýcarsku

Pod názvem Hudy SnowFest 2012 se skrývá již pátý ročník festivalu lyžování ve volném terénu. Co účastníky a možná i vás ve švýcarském Lenzerheide čeká?

Již od 25. do 31. března se koná další ročník tradičního SnowFestu v Lenzerheide, tentokráte je hlavním partnerem Hudy sport. Na programu je řada zajímavých aktivit týkajících se pohybu ve volném terénu včetně související lavinové problematiky.

Freeski test

K dispozici bude přes 60 párů lyží několika značek. Jelikož právě v této oblast v posledních letech přibývají nové a nové tvary, větší šíře, prohnutí či opačný rádius, tak jistě je co testovat.

Telemark camp

Novinkou na SnowFestu je telemark camp. K dispozici bude půjčovna kompletního vybavení pro telemark i odborný dohled. A telemark je lyžařskou klasikou, která se v posledních letech zas výrazně rozšiřuje na zasněžených svazích. Každý nadšený lyžař by měl volné patě dát přinejmenším šanci.

Freeride coaching

…aneb lyžování ve volném terénu pod dohledem profesionální českých i švýcarských freeriderů a dlouhodobě nejoblíbenější část SnowFestu. Účastníci programu se naučí zlepšit a zrychlit svou jízdu v neporušeném terénu, „číst“ svah pro bezpečnější sjezd i výstup. Součástí každé skupiny je krom kouče i fotograf nebo i kameraman, což umožní získání akčních pamětních záběrů.

Freeride first steps

Jak už název napovídá, jde o program pro účastníky, kteří s ježdením volným terénem teprve začínají. Pod dohledem profesionálních učitelů lyžování se budou účastníci věnovat především technice jízdy. Program je vhodný například pro slabší část jezdecky nevyvážené partnerské dvojice, která chce strávit dovolenou spolu.

Avalanche and skitour camp

Skialpinisté patří k lavinami nejvíce ohroženým lyžařům, proto je vhodné, nebo spíše nutné, získat spoustu dobrých rad do začátku od lidí s dostatkem zkušeností a metodických znalostí. Těmi můžou být například instruktor skialpinismu Michal Bulička nebo horský vůdce Karel Kříž.

Vábnička na závěr – video z loňského ročníku

Pokud máte příští týden volný, ještě můžete vyrazit. Krom lyžařské obuvi lze vše půjčit v rámci SnowFestu. Cena se v závislosti na typu ubytování pohybuje od 14 400 do 16 900 Kč.

Více informací a přihlášky na poslední chvíli na www.snowfest.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: