Snowboard + skateboard = freeboard + VIDEO

Snowboard + skateboard = freeboard + VIDEO

  Pro ty, kteří mají rádi snadné pohyby snowboardu po sněhu, ale nemají okolo sebe vhodné terény, pouze asfaltové kopce, je tu novinka posledních let – freeboard.

Snadné a pro všechny

Užít si pořádně jízdu po silnici na skateboardu obnáší dobrou koordinaci, pevnost v nohách a jistou dávkou umění. Stejně tak je problém užít si řádnou jízdu na snowboardu – je zapotřebí kvalitní zasněžený terén nebo aspoň sjezdovka, kam vás vyveze lanovka. Naštěstí je tu něco jednoduššího pro všechny – freeboard. Ten dle různých dostupných videí neklade na své uživatele takové nároky (záleží samozřejmě, na jaké úrovni ho hodlá kdo používat…).

Ačkoli se již první prototypy freeboardu objevují okolo 60. let, největší rozvoj zažívá toto „prkno“ po roce 2000, kdy je značka „Freeboard“ oficiálně zaregistrována a vyrobeno sériově několik modelů. Kombinací vlastností skateboardu (jízda po silnici) a snowboardu (brzdění a slide efekt) vznikl speciál se šesti kolečky – čtyřmi standardními, jaké známe právě u již zmiňovaného skateboardu, a dvěma vnitřními, které zajišťují brzdění a pohodlné otočky na asfaltu při jízdě bez ztráty rychlosti. Dalším doplňkem, který jízdu usnadňuje, je poutko („vázání“) na nohy udržující chodidla stále na „prkně“ při výskocích, ale s možností snadno vystoupit.

Tím se splnil sen mnoha nadšeným snowboardistům, kteří náhle přestávají mít horlivý zájem pouze o sníh, ale můžou si vychutnat podobnou jízdu i z kopce dolů po asfaltu v mimozimní měsíce. Ani skateboardisti nelitují, pokud využijí freeboardu, je jejich jízda svižnější, jistější a můžou si ji více užít.

Hlavně se nezapomenout podívat!

A jak se říká – je lepší jednou vidět, než stokrát číst, pojďme se podívat na dvě videa. První z nich ukazuje partu freeboardistů při sjezdu rakouské alpské silnice, druhé video je potom zábavným hašteřením „kdo s koho“ – bude první pod kopcem jezdec na horském kole zkracující si serpentiny, nebo freeboardista?

Další zajímavá videa a náhledy modelů freeboardů naleznete například na stránkách freebord.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: