Sněžnice na postupu

Sněžnice na postupu

Chůze na sněžnicích je v konkurenci nabídky zimních volnočasových aktivit stále populárnější. Sněžnice s holemi v ruce umožňují volný pohybu po sněhové pokrývce v lese i v hůře přístupných místech, kam se pěší či lyžař jen stěží dostane.

V redakci Světa outdooru proběhlo testování hned několika typů holí a sněžnice. Testované hole jsou Easy Trek a Warp. Příkladem celoplastových sněžnic s řadou doplňků a promyšleným vázáním jsou například sněžnice TSL určené i na dlouhé pochody a výstupy se zátěží. Jako příklad jednodušších rámových sněžnic s nosnou plochou z gumotextilie jsou sněžnice Warp, Baston a také česká značka Sasquetch. Zmíněné testy sněžnic budou postupně zveřejněny na našich stránkách.

Přehled technických údajů nejen testovaných sněžnic, ale celkový přehled sněžnic na českém trhu naleznete v našich přehledových tabulkách.Tabulky sněžnic nově vznikly před zimou 2007/2008. Můžete si vytvořit přehled a srovnání mezi devíti firmami, které u nás sněžnice nabízejí.

© Svět outdooru 2008, text redakce Světa outdooru; foto expedice Arctos III, Jan Hotmar (detaily sněžnic)

Placené odkazy k tomuto článku:
Sněžnice, BC běžky, sjezdové lyže a další outdoorové vybavení koupíte na www.Makalu.cz
za rozumné ceny s pohodlným dodáním až domů. Nakupujte u expertů na outdoor!
Zde může být váš odkaz! Napište nám.

Zkušenosti čtenářů

vladimír

před „těžkéma járama“ jsem si pořídíl plastové sněžnice MSR / vertical sport/ a docela jsem jim přišel na chuť. v podmínkách Jeseníků je používám hlavně zjara, kdy už je sníh zralý na patlavý klistr a člověk už nechce běžkovat na vrstvě jehličí a jiné „špíny“. tehdy vytáhnu sněžnice a ničím neomezován můžu jít s pocitem naprosté jistoty téměř kamkoliv, sněžnice docela dobře suplují na firnu mačky a člověk jde i tam, kam by se nesápal ani v létě. na novém sněhu to už taková paráda není , bořím se i když sněžnice prodloužím o nástavce /msr to umožňuji, dobrá věc/, ale je to akceptovatelné a na kratší pochůzku s batohem někam na klidné místo k táboření to stačí. závěr – jako alternativu k běžkám doporučuji, bez hůlek nepoužívat a nesnažit se v rychlosti konkurovat běžkařům, spíš si užívat pohody a bezproblémové ovladatelnosti

DOSA

Před 3 rokama jsem koupil sněžnice v Lídlu. Vydadají dost dobře. Rám je nějaké dural v kombinaci jakési plastové hadry,celkem vychytané vázko,výklopné podpatníky na stoupání,transportní kryt přes mačky+futrál. Zatím jsou ve fázi testování a nerozpadli se!!! :-)) Poměr cena-výkon (999,-) je dost v poho,všem doporučuju! 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: