SmellWell: Stop zápachu z bot a sportovního vybavení

SmellWell: Stop zápachu z bot a sportovního vybavení

Jak si poradit se zápachem z bot? SmellWell přináší polštářky, které spolehlivě pohlcují zápach a vlhkost z obuvi, oblečení i dalšího vybavení.

Každý to známe, po akčním víkendu, týdnu nebo přechodu hor se plní dojmů vracíme domů, abychom vyhřáli kosti v horké sprše, vyprali špinavé prádlo a dopřáli si luxus moderní civilizace. Na co se ale občas po návratu domů zapomene? Na boty, které s délkou užívání získávají i své specifické aroma, které se šíří z botníku po jeho okolí.

Jak se vyhnout zapáchajícím botám nebo jinému sportovnímu vybavení? Tuto otázku si v roce 2012 položil i švédský fotbalový hráč, když si přičichnul ke svým kopačkám. Po vyzkoušení dostupných možností s neuspokojivými výsledky vznikla značka SmellWell. Společně s vědci vyvinuli vlastní recepturu, která je šetrná k naší planetě a jde opravdu do jádra problému.

JAK TO FUNGUJE?

Zápach způsobují bakterie, které potřebují vlhké prostředí pro jejich množení. Čím lepší prostředí pro množení, tím větší zápach. Náplň polštářků SmellWell tvoří směs aktivního dřevěného bambusového uhlí a vlastní patentovanou směs minerálů a absorbentů pohlcujících zápach a vzdušnou vlhkost z okolního prostředí. V suchém prostředí se bakterie nemají možnost množit a tím pádem ani vytvářet zápach. Nedochází tak k pouhému překrytí zápachu jinou vůní.

Směs s hygroskopickými vlastnostmi je zabalena do pytlíku z netkané textilie, což umožňuje transport vlhkosti do směsi. To vše je pak zabaleno do stylového obalu z recyklovaného mikrovlákna potištěného barvou, která je šetrná k životnímu prostředí.

Směs, kterou jsou polštářky plněny, se míchá ve dvou variantách – v polštářcích Active je směs napuštěna svěží vůní, a naopak v polštářcích Sensitive se používá pouze směs bez vůně. Důvod je jednoduchý. Ne každému se musí konkrétní vůně líbit, anebo ji vůbec snášet. Výrobci SmellWell tak myslí i na alergické a citlivé jedince, kterým dávají možnost eliminovat pach z obuvi či vybavení, a přitom jim neztěžovat život.

SmellWell přináší polštářky, které spolehlivě pohlcují zápach a vlhkost z obuvi, oblečení i dalšího vybavení.
SmellWell přináší polštářky, které spolehlivě pohlcují zápach a vlhkost z obuvi, oblečení i dalšího vybavení.

POUŽITÍ SE MEZE NEKLADOU

I když asi nejjednodušším a nejčastějším použitím je strčit pytlík do vlhkých bot, je opravdu jen na vás, jak kreativní v jejich používání budete. Po rozbalení budou pytlíky funkční po dobu plus mínus šesti měsíců. Nabízí se je používat v brašnách a batozích s vlhkým oblečením po józe, lezení nebo tréninku v posilovně. Určitě se budou hodit v batohu i dálkochodcům přímo na treku, kdy polštářky přes den eliminují vlhkost v batohu a přes noc zase v botách. Polštářky si také můžete jen tak zaparkovat v botníku, šatní skříni nebo je dát do vlhkých rukavic po skialpové túře.

Do lyžařských, snowboardových nebo velkých zimních bot si oblíbíte větší pytlíky s označením XL, které jsou 3x účinnější než polštářky v originální velikosti.

POLŠTÁŘKY TO NEKONČÍ, JSOU TADY I KAPSLE NA PRANÍ

Prací kapsle SmellWell jsou stejně jako polštářky ekologický produkt, který je certifikován známkou Nordic Swan Ecolabel. Kapsle jsou biologicky odbouratelné a šetrné k životnímu prostředí. SmellWell kapsle odstraňují nepříjemné pachy, těžko odstranitelné skvrny, chrání a obnovují funkční, sportovní a pracovní oblečení. Každé praní má pozitivní vliv na obnovu funkčního oblečení, chrání syntetická vlákna a zabrání hromadění bakterií a zápachu. Prostředek je vhodný na základní vrstvy oblečení, termoprádlo, tréninkové šortky, topy, sportovní podprsenky, ponožky a punčocháče, plavky, softshell, Gore-Tex, hokejovou výstroj a mnohé další. Nepoužívejte na hedvábí a vlnu.

Produkty SmellWell do České republiky i na Slovensko dováží společnost IGLU Trade s. r. o. Více informací včetně seznamu prodejců najdete na www.iglutrade.sk

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: