HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Slavkovská vyhlídka – Maxmiliánka

Slavkovská vyhlídka – Maxmiliánka

Jedna z jednoduše dostupných vyhlídek ve Vysokých Tatrách se tyčí nad Starým Smokovcem. Jak název napovídá, narazíme na ni při výstupu na Slavkovský štít.

Slavkovská vyhlídka se nachází ve výšce 1550 metrů, tedy ještě pořádný kus od samotného vrcholu Slavkovského štítu (2452 m). Vzhledem k dlouhému stoupání na třináctý nejvyšší vrchol Vysokých Tater někomu bohatě postačí pokochat se výhledy „na půli cesty“.

Díky předsunuté poloze východního úbočí hory vzhledem ke zbytku Tater, vyhlídka nabízí jedinečný pohled do okolí, především na Podtatranskou kotlinu. Zanedbatelné však nejsou ani pohledy směrem k severu, kde se tyčí druhý nejvyšší vrchol Slovenska – Lomnický štít (2634 m). Vidět toho je samozřejmě mnohem více – Pyšní štít (2623 m), Baranie rohy (2526 m), Prostredný hrot (2441 m) aj.

Přístup

Jediným výchozím bodem je prakticky Starý Smokovec. Všechny ostatní varianty jsou nepoměrně delší a tak trochu postrádají logiku. Ze Starého Smokovce se v podstatě nemůžete ztratit, výstupový chodníček je jasně viditelný a později uvidíte, jak stoupá po nekonečném svahu Slavkovského štítu.

Od kostela ve Starém Smokovci půjdete chvíli po asfaltce , ale už po pár stech metrech se z ní dáte doleva na zmiňovaný chodníček. Po dvou kilometrech budete křížit trasu, která míří na Hrebienok. Od této křižovatky vás čekají serpentýny, které se klikatí až k vyhlídce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: